Vergi Borcu Yapılandırma 2017

yorumsuz
3.980

TBMM’de kabul edilen kanun ile geçen sefer ki yapılandırma döneminde başvuru yapmayan vatandaşlara bir fırsat daha verilmiş oldu.

TBMM’de çıkarılan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda ve KHK’larda Değişiklik Yapan Kanun, daha önceki yapılandırma kapsamında başvuru yapamamış borçlulara da yeni bir imkan tanıyor. Ancak yapılandırmadan yararlanan ve taksit ödemeleri devam edenlerin yapılandırılan borçları kapsam dışında tutuluyor. Bu kısıma dikkat etmek gerekiyor yani 2 kez yapılandırma hakkınız bulunmuyor. Başvuru için son tarih ise 30 Haziran 2017. Daha önce vergi borcu yapılandırması için başvuranlar için taksitlerini ödeme son tarihi 31 Mayıs 2017

Kredi borcu yapılandırması ne demektir?

Kredi kullanım oranının her geçen gün arttığı günümüzde müşterilerin merak ettiği kredi borcu yapılandırması ne demektir? Sorusunun cevabı hakkında merak ettiğiniz detayları sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

İhtiyaç kredisi,konut kredisi , taşıt kredisi ,eğitim kredisi ,evlilik kredisi ve daha birçok kredi türünün hayatımıza girmesi alım gücümüzün artmasını sağlamaktadır. Ancak zaman zaman beklenmeyen durumların meydana gelmesi kredi ödeme konusunda müşterilerin ciddi sorunların yaşamasına neden olduğundan dolayı, bankaların kredi ödeme konusunda müşterilerine sunduğu bazı kolaylıklar bulunmaktadır.

Kredi Nasıl yapılandırılır?

Çektiğiniz kredi türünün ödemesinde ciddi sıkıntı çekiyorsanız ve ödeme günlerini aksatarak sorun yaşamaya başlıyorsanız bu konuda yapmanız gereken bankanız ile iletişim geçerek çekmiş olduğunuz kredinin tekrardan yapılandırılmasını talep etmek olacaktır. Genellikle kredi oranlarının giderek düştüğü günümüzde bu işlemi yaparak hem faiz oranlarından kurtulma şansını yakalamış olursunuz hem de kredinizi ödeme miktarında daha düşük oranları ayarlayarak ödeme konusunda çektiğiniz sıkıntıların ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken bir husus bulunmaktadır. Çektiğiniz kredinin geri ödemesi konusunda ciddi sıkıntı çekiyorsanız bu konuda gerekli olan yardımı internet üzerinden veya bankaların hazırladığı kampanyaları takip ederek alabilirsiniz. Özellikle başka bankada bulunan kredinizi bir başka bankaya taşıyarak hem kredi faiz oranında indirim yaptırabilirsiniz hem de kredinizin ödeme planında yer alan aylık ödeme tutarınızın daha alt seviyeye çekilmesini sağlayabilirsiniz.

Kredi yapılandırması yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Öncelikle kredi ödeme konusunda sıkıntı çekiyorsanız yapılandırmadan önce ödeme gücünüzü net belirlemeni daha sonrasında sorun yaşamamanız için önemlidir. Bu yüzden yapılandırma işlemi yapmadan önce bütün olumsuzlukları düşünerek maksimum ödeme gücünüzü belirlemek gelecek olan diğer ödemelerde aynı hataya düşmemenizi sağlayacaktır.

Bu durum dışında bir diğer yapılandırma işlemi de genellikle faiz oranlarının düşmesinden sonra yapılmaktadır. Herhangi bir bankadan çekmiş olduğunuz kredinin faiz oranını çok yüksek olduğunu düşünelim. Ancak belli bir süre bu faiz oranı üzerinden ödeme yaptınız ve faiz oranı bir anda düşüş yaşadı. İşte bu seferde kredi yapılandırması yaparak ödemek zorunda olduğunuz yüksek faiz ücretlerinden kurtulma fırsatını bulmuş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın