Taşıt Kredisi Yerine İhtiyaç Kredisi Almak Avantajlı Mı?

yorumsuz
181

Teknolojinin gelişmesi ile insanlar çıtasını yükseltti ve her şeyin en iyisini istiyor. Bu konu eskiden ‘bir arabam olsun ayağımı yerden kesilsin yeterli’ denirken günümüzde en modern, en lüks en donanımlı yeni otomobil benim olsun şekline dönüştü. Hal böyle olunca insanlar hayalindeki arabaya sahip olmak için bankalardan taşıt kredisi alarak en güzel araca sahip oluyor. Ancak dönüp dolaşıp hesaba geldiği zaman acaba taşıt kredisi yerine ihtiyaç kredisi almak daha mi avantajlı diye düşünmeden edemiyor.

Bu konuda sizde kararsız kalıyorsanız sizlere bu konu ile ilgili bilgilendirme yapacağız yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz. Taşıt kredisi için iki farklı seçenek bulunmaktadır. Birincisi taşıt kredisi çekerek tomobil almak, İkincisi de ihtiyaç kredisi kullanarak otomobil almak ikisinin arasındaki fark eğer uzun vadeli bir taşıt kredisi ya da borçlanma düşünüyorsanız, yani alacağınız aracı azar azar ödeyerek sahip olmak istiyorsanız taşıt kredisi tercih etmesini etmelisiniz. Çünkü taşıt kredisinde ihtiyaç kredisinde nazaran bir yıllık avantajlar yani toplamda 48 aya kadar vade yaptırabilirsiniz.

Fakat sizin için vade sayısından ziyade ödeme tutarlarının daha uygun olması önemli ise o halde ihtiyaç kredisi çekmeniz daha mantıklı olur. Çünkü hem faiz olarak daha avantajlı hem de vade olarak daha düşük seçenek sunulmaktadır, ancak dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi de Eğer taşıt kredisi çekmeye karar verdiyseniz bankalar Kredi çekmek istediğimiz taşıt için taşıt ruhsatı üzerine rehin koyarlar. Dolaysıyla üzerinde rehin bulunan taşıtın satışı zordur.

Taşıt kredisi yerine ihtiyaç kredisi almak daha mı avantajlı?

Borcunuzu ödeyip bitirdikten sonra da taşıtın üzerinde bulunan rehin yazısını bankadan alıp masraf ödenmesi gerekebilir. Bu durumu kendini iyice hesapladıktan sonra size uygun şekilde ister taşıt kredisi, isterseniz ihtiyaç kredisi tercihini kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 3 Nisan 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın