SMS İle Kredinin İncelikleri

yorumsuz
1.818

Temel Anlamda Kredi Örneklemesi:Bir kişinin kredi çekmesi öncelikle ne amaçla çektiğine bağlıdır. Kredi çekecek olan kişi araba mı, ev mi almak istiyor? Yoksa ihtiyaç amacıyla mı kredi çekmek istiyor? Bu seçeneklerden hangisi için kredi çekmek istiyor öncelikle bu belirlenir ve daha sonra faiz oranları falan hesaplanır. Yani burada amaç kredi çekecek olan kişinin ihtiyacına göre devlet desteğinin alınıp alınmayacağıdır. Nitekim banka da burada kendisini garanti altına almak için ipotek uygulamaktadır.

Teknik Anlamda SMS İle Kredi Başvurusu Yapılır mı, Yapılmalı mı?

SMS ile kredi başvurumuzu teknik anlamda değerlendirmek gerekirse; prosedür aynıdır ancak; kişinin bankaya gidip arada beklemek, görüşmek gibi zaman kayıplarına neden olmadan işlem yapılabilmektedir. Burada amaç kişinin bankaya gidip zaman harcamadan bilgilerini SMS aracılığıyla göndermesi ve kendi belirleyeceği zamanda banka tarafından kendisine dönülmesidir. Teknik olarak globalleşen dünyada her bireyin telefon kullandığını düşünürsek bankaya kredi çekmek amacıyla başvurması gayet iş kolaylaştırıcıdır.

Türkiye de ister devlet bankaları, ister özel bankalar, hatta isterse devlet destekli yarı özel bankalar olsun hepsi SMS ile kredi başvurusu almaktadır ve bu kayıtlarını daha da kolaylaştırmaktadır. Gelelim başlıkta da belirttiğim soruya SMS ile kredi başvurusu, bankaya gidemeyen, bankaya gidecek zamanı olmayan ve en önemlisi işlemlerin daha hızlı ve kendiliğinden devam etmesini isteyenler için daha önemlidir.

Finansal Anlamda SMS İle Kredi Başvurusu

Finansal anlamda bankalar ev kredilerinde 0.89 faiz oranı verirler, buna karşılık 10 yıllık bir vade yaparlar. Vadeler yeni yasa ile 20 yıla kadar da çıkmaktadır. Eğer bankadan ihtiyaç kredisi çekeceksek o zaman bu aran 1.25 lere kadar çıkabilmektedir. İhtiyaç amacıyla çekilen paranın vadesi 4 yıllık olmaktadır.

SMS İle Kredi Başvurusunun Avantajları ve Dezavantajları

SMS ile kredi başvurusu yapmanın hiçbir dezavantajı olmadığı gibi bankalara bağlı olarak birçok avantajı vardır. Öncelikle size bankaya gitmeden işlerini halletme olanağı sunar, bununla birlikte bazı bankalar SMS ile kredi başvurusu yapan kişilere sürpriz güzellikler yapmaktadır. Bu araştırmalar göz önüne alındığında bankalara yapılacak kredi başvurusunu SMS ile yapmak daha doğru olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 8 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın