Rehinsiz Taşıt Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

yorumsuz
328

Banka kurumları kişilere maddi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri ya da mülk sahibi olabilmeleri için finansman desteği sağlamak amacı ile kurulmuş olan kurumlardır. Bankaların sunduğu avantajlı ve kampanyalı krediler müşterilerin yüzlerini güldüren ve maddi sıkıntılarını gideren imkanlar sunar. Müşterilere genel anlamda sunulan kredi fırsatlarından bir tanesi olan taşıt kredileri araç alımı sırasında elinde nakit bulunmayan kişilere anlık nakit ihtiyacını karşılayacak olan kredilerdir.

Rehinsiz Taşıt Kredisi

Birey bir bankaya taşıt kredisi çekmeye gittiği zaman ilerleyen dönemlerde kişinin krediyi ödeyememesi ihtimaline karşı olarak bankalar alınacak olan taşıta rehin koyarlar. Bireyin borcunu ödeyememesi durumunda banka kredi verirken taşıtı rehinli bir şekilde müşteriye onaylattığından ötürü taşıtı kişiden alarak satabilme hakkı doğar. Bireyin kredi borcu bitene kadar da taşıtın ruhsatında rehin damgası bulunur. Bu durumun önüne geçmek isteyen kişilerin rehiniz bir şekilde kredi çekebilmeleri de mümkündür.

Rehinsiz Taşıt Kredisi Nasıl Alınır

Rehinsiz taşıt kredisinin alınabilmesi için bankaların bireye olan güveninin yüksek seviyede olması gerekir. Bu güvenin oluşması için de kredi çekilecek olan bankanın uzun yıllardır müşteri olmak ve kredi notunun en yüksek sınırlarda yer alıyor olması gerekir. Rehinsiz taşıt kredisi kimi bankalarda maaş müşterisi olan kişilere de kullandırabilmektedir. Maaş müşterisi olan kişilere ve kredi notu yüksek olan kişilere verilecek olan rehinsiz taşıt kredisi sözleşmesinde rehinsiz ibaresinin yer almasına ayrıca dikkat edilmesi gerekir.

Rehinsiz Taşıt Kredisine Alternatif Yöntemler

Bir bankanın uzun yıllardır müşterisi değilseniz ve kredi notunuz ortalama bir seviyede seyrediyor ise rehinsiz taşıt kredisi alabilmeniz için alternatif bir yöntem daha mevcuttur. Bankaların kendilerini her zaman garanti altına almak istemeleri göz önünde bulundurulduğu zaman rehinsiz taşıt kredisi için kredi notu yüksek olan bir kefil bulmak bu krediyi alabilmeniz için alternatif olarak deneyebileceğiniz bir yöntem. Her banka bu yöntemi kabul etmese de kabul eden pek çok bankada mevcut bulunur. Kredi notu yüksek olan, her hangi bir borcu olmayan bir kefil bularak bankaya başvuruda bulunabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 22 Nisan 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın