PTT’den Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

2 yorum
1.126

PTT’den Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır? Bankalardan kredi alamayanların kredi almak için en çok tercih ettikleri ikinci bir kuruluş PTT’lerdir. PTT de ülkemizde son yıllarda bankalar gibi kredi vermekte ve verdiği krediyi diğer bankalarla anlaşarak sağlamakta ve bankalardan çok daha uygun faiz imkânlarıyla kredi kullandırıcı sağlamaktadır. Özellikle de emeklilere yönelik düzenlemiş olduğu kredi kampanyalarıyla PTT en çokta emekli kişileri bünyesine çekmeye çalışmaktadır.

PTT’nin son yıllarda sunmaya başladığı hizmetler içerisinde kredi kullandırıcının da yer alması diğer bankalarla ister istemez aynı piyasa içerisinde yer almasına neden olmuş, PTT’nin sunduğu kredilerin tüketici lehine olması ve diğer bankalara göre daha uygun oranlara sahip olması nedeniyle de diğer bankalara müşteri kaybı yaşatmıştır. Ptt’den kredi başvurusu yapmak istiyorsanız sadece kimliğinizle beraber herhangi bir PTT şubesine gitmeniz ve kredi kullanmak istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.

Sonra ki aşamalarda eğer ki kredi kullanabilmeniz için sizden herhangi bir teminat veya belge istenecekse bunu orda ki görevliler size bildirecek ve istedikleri evrakları temin ederek kendilerine ulaştırmanızı isteyeceklerdir. İstenen tüm belge ve evrakları ayarlayarak temin ettikten sonra PTT şubesinden teslim edebilir ve kredinizi kullanabilirsiniz.

Ayrıca PTT’den kredi başvurusu yapmak için mutlaka şubeye gitmenize de gerek yok. PTT internet sayfasında yer alan krediler bölümünden ilgili alanları dolduraraktan başvurunuzu yapabilir ve sonucunu anlık olarak ekrandan veya cep telefonunuza gelen kısa mesajdan öğrenebilirsiniz.

Aynı bankalarda olduğu gibi PTT’den çekmiş olduğunuz kredinin ödemesini de anlaşmış olduğunuz ay sayısı kadar taksite bölecek ve her ay belirlenen tarihte ödemenizi PTT’ye yapıyor olacaksınız. Ödemelerinizde bir gecikme veya aksama olmamasına özen göstermelisiniz çünkü özellikle de kredi ödemelerinde yaşanan gecikmeler kredi skorunuzu ciddi anlamda olumsuz etkileyebilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

PTT’den Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır (2 Yorum)