PTT Kredi Başvurusu

yorumsuz
1.493

PTT Kredi Başvurusu nasıl yapılır? Kredi çekmek isteyenler artık PTT üzerinden de başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Kredi Başvurusunu Nasıl Gerçekleştirebilirsiniz?

Kredi başvurusu gerçekleştirilmesi öncelikle PTT üzerinden başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Doldurulan bu formu kredi çekmek istenilen bankaya gönderilerek, olumlu veya olumsuz bilgilendirme sağlanır. Eğer kredi onaylanırsa Bireysel İhtiyaç Kredisi sözleşmesi imzalanarak kredi PTT’den çekilir.

Aktifbank N Kolay Emekli Kredisi

Emekli maaşını PTT’den alan emeklilere özel başvuru gerçekleştirilebilecek kredi türüdür. Kefil gerektirmeden, acil ihtiyaç halinde başvuru gerçekleştirilebilir. En yakın PTT’ye gidilerek başvurusu gerçekleştirilebilir. 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç halinde çekilebilir. Faiz oranı ise 3-48 ay vadede %1,89’dur. Kredi tahsis ücreti olarak da çekilen tutarın binde beşi kadar ücret alınmaktadır. Bu kredinin çekilebilmesi için 80 yaşından büyük olmamak ve emekli maaşını da PTT’den almak yeterlidir.

Denizbank Her Derde Deva Kredi Tahsis Ücretsiz İhtiyaç Kredisi

Emekli maaşını PTT’den alan müşterilere özel, 48 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır. Çekilecek kredi limitinin alt sınırı 1000 TL, üst sınır ise 36.000 TL’ dir. Krediye uygulanacak kredi faiz oranı ise tutara göre değişkenlik göstermektedir.

Eğer 2000 TL altında kredi çekecekse müşteri %1,75, 2000 TL üzerinde kredi çekilecekse %1,74 faiz oranı ile hesaplanacaktır. En önemli avantajı ise bu kredi için kredi tahsis ücreti ödememiş olacaksınız. Eğer 80 yaşın altındaysanız ve emekli maaşını PTT’den alıyorsanız bu kredi avantajından siz de faydalanabilirsiniz.

ING Bank Kredi Postam Kredisi

Maaşını PTT’den alan müşterilere özel kredi faiz oranları ile 10.000 TL’ye kadar olan kredi işlemleriniz için %1,84, 10.000 TL üzeri kredi işlemleriniz için ise %1,64 faiz oranı ile başvuru gerçekleştirebilirsiniz. En fazla 45.000 TL, en az ise 2.500 TL’ye kadar kullanım sağlayabilir ve en fazla 48 ay vadede işlem gerçekleştirebilirsiniz. Kredi işlemleri için 75 yaş sınırı bulunmaktadır.

Çekilecek kredi için ise çekilecek tutarın binde beşi kadar ise kredi tahsis ücreti ve aynı zamanda hayat sigortası ücreti alınmaktadır. Yani kişinin yaşına, cinsiyetine göre hayat sigortası yapma zorunluluğu bulunmaktadır.

Belirtilen bankalar PTT ile işbirliği içerisinde olan bankalardan sadece bir kaçıdır. Eğer PTT emeklisi iseniz ve belirtilen şartları sağlıyorsanız, inceleme sağlayarak sizde size özel kredi faiz oranları ile kredi çekebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın