Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar 2016

yorumsuz
163

 Türkiye’de son yıllarda kentsel dönüşümün devreye girmesiyle birlikte inşaat sektörü olanca hızıyla devam ediyor. Her yerde konut yapımına devam ediyor. Çevremizde albenisi yüksek modern yapılar ister istemez ev sahibi olmak isteyen insanları etkilemektedir. Bu amaçla peşinatsız ev kredisi veren bankalar 2016 yılında oldukça ilgi görecek gibi.

Konut kredisi kullanırken Kredi ihtiyacı tamamen banka tarafından verilmez. Belli miktarı ev alacak kişi tarafından peşinat ödemek zorundadır. Ev almayı düşünen kişiler en az yüzde 30 civarında peşinat bulundurması gerekmektedir. Ev sahibi olmak isteyenler bankalardan kredi talep edildiği zaman satın alınması düşünülen konutun rayiç bedeli üzerinden bankalar maksimum yüzde yetmişi kadar kredi vermektedir. Bu sebeple ev sahibi hayaliyle yaşayan insanlar yüzde 30 peşinat biriktiremedikleri zaman peşinatsız ev kredisi veren bankalar tercih etmektedirler.

Yıllardır ev sahibi olma özlemiyle yaşayan insanlar bir an önce ev sahibi olarak kendi evlerine geçip kira vermekten kurtulmak amacıyla yeteri kadar peşinatı bulunmayan insanlar bankaları araştırıp yardımcı olan kurumları tercih ederler. 2016 yılında konut kredisi alırken satın alacağınız konutun rayiç bedeli ekspertiz tarafından belirlenmiş Buna göre bankalar size bağımsız ekspertizleri belirlediği rakam üzerinden maksimum yüzde 70 kadar kredi kullandırır.

Sizlere de doğal olarak belli birikiminiz yoksa bir an önce satın aldığınız eve getirip kira vermekten kurtulmak düşüncesiyle peşinatsız konut kredisi kullandıran bankalara ilgi gösterirsiniz bankalar satın aldığınız konutun üzerine ipotek koymaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 27 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın