Önceden Kredi Çekenler 2. Kez Kredi Alabilir mi?

yorumsuz
179

İhtiyaçlar sınırsız olduğu için insanlar da bankaların verdiği kredileri en iyi şekilde değerlendirerek yaşam kalitelerini artırmak için çaba harcamaktadırlar. Bu amaçla bankaların verdiği uygun ödeme koşullu ve düşük faizli kredi ürünlerini kullanmak için sıraya girmektedir. Kredinin biri bitmeden bir diğerini almayı düşünenler bulunmaktadır. Önceden Kredi çekenler ikinci kez kredi alabilir mi diye merak edip araştırma yapanlara biz de yardımcı olmak maksadıyla bu yazıyı hazırladık.

Önceden Kredi Çekenler 2. Kez Kredi Alabilir mi?

Önceden çektiğiniz krediyi ödemeden ikinci yeni bir kredi alabilmek için bazı kıstasların yerine getirilmesi gerekir. Bilhassa bankaların en çok dikkat ettiği konu kredi notu uygulamasıdır. Eğer önceden çekmiş olduğunuz kredinin geri ödemesi sırasında düzenli ödeyerek herhangi bir sıkıntı ve olumsuzluk yaşanmadı ise bankalar size tekrar Kredilendirme yoluna gidebilir. Çünkü önceki çektiğiniz kredileri öderken aksatma yaşanmadı ise sizlere bu durum olumlu olarak yansıyacak, Kredi notunuz yükselmiş olacaktır. Kredi notu yüksek olduğu için de bankalar ikinci Kredi çekmenizi sıcak bakacaktır.

Kredi alıp ödemeye devam eden kişi ikinci krediyi çekebilir mi sorusuna verilecek bir başka cevap da eğer gelir durumunuz yeterli ise geri ödeme yaparken bu sıkıntıların yaşayıp yaşamayacağınız hesaplanır. Yani ikinci Kredi çektiğiniz zaman gelirinizin ikinci kredinin ödenmesine yetip yetmeyeceği araştırılır. Bunun için kredi talep eden kişinin aylık gelir durumu hesap edilir. Her türlü kira geliri veya yapılan ek işler de hesaba katılır ve ona göre banka tarafından size olumlu ya da olumsuz şekilde cevap verilir. Eğer durumunuz pozitif ise sizin ikinci Kredi çekmenize fırsat verilir, ancak yeterli düzeyde geliriniz yoksa o zaman geri ödemelerde büyük sıkıntı yaşayacağınız düşünülerek önceden Kredi çekenleri ikinci kez kredi alma şansı verilemeyeceğini bilmeniz gerekir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın