Nasıl Faizsiz Ev Alabilirim?

yorumsuz
432

İnsanlar hayalindeki evleri alabilmek için yeteri kadar para biriktirmeleri günümüzde oldukça zordur. Bu sebeple belli miktarda birikimi olmayan insanlar konut kredisi alarak yeni bir ev sahibi olma yolunu tercih etmektedir. Bu yöntemle kira öder gibi ev sahibi olarak başlarını sokacakları bir eve sahip olmaktadırlar.

Yüzde doksan dokuzu Müslüman olan Türkiye’de faiz kanalının kullanmadan ev sahibi olmak isteyen insanlar da faizsiz nasıl ev alabilirim diye araştırma yapmaktadır. Türkiye’de faizsiz ev alabilmek elbette mümkündür. Ancak bunu gerçekleştirmek için bankalara gitmeden hiç kimseden borç talep etmeden birikmiş bir paranın olması şarttır. Yani hiç kimseden ya da hiçbir kurumdan faizli sistem aracılığına girmeden kendi biriktirdiği ya da akrabalarından faizsiz borç alarak Kredi satın alma imkanı mevcuttur. Ancak böyle bir fırsat olmasına rağmen hiç kimse nakit parayı hiç kimseye borç olarak vermeyi tercih etmiyor.

Dolayısıyla faizsiz ev almak teoride mümkün iken uygulama da pek mümkün görünmüyor. Bu sebeple faizsiz nasıl ev alabilirim diye düşünenlerin cevabı genelde imkansız gibi görünüyor. O zaman mecburen adı faiz olmasa da mutlaka borçlandığınız paranın üzerinde geri ödemeniz gereken bir sisteme dahil olarak borç para alıp ev sahibi olabilirsiniz. Elbette hiç kimse borç çekerken aldığı paranın kat kat fazlasını geri ödemek istemez fakat Türkiye’de şimdilik faizsiz sistemde ev alabilmek pek mümkün gözükmüyor.

Faizsiz ev almak için çok rağbet görmeyen bir sistem olan Emin Evim adı verilen sistem bulunmaktadır. Bu sistemde faiz ödeniyor oluşturulan gruplar birbirlerine sıra ile konut alırken destek sağlıyor. Ancak bu sistemi dahil olup ev almak ister misiniz onu sizlerin araştırıp karar vermesi gerekir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın