Memurlar Ne Kadar Kredi Çekebilir?

yorumsuz
1.116

Kamu personeli olan birisi için kredi çekmek oldukça kolaydır. Önemli olan ne kadar kredi çekebileceğidir. bu durum oldukça basit olduğunu söyleyebiliriz. Memur ne kadar kredi çekebilir sorusunun yanıtı için bir örnek vererek açıklama yapalım. Diyelim ki bütün gelirleriniz bir ayda 4000 TL olsun. Bu gelirin yüzde 75 oranında kredi çekme hakkınız mevcuttur. Bunu da çekeceğiniz vade ile çarptığınız zaman toplam kredi limitiniz ortaya çıkacaktır. Yani 4 bin liranın yüzde 75’i 3000 TL yaptığına göre  siz ihtiyaç kredisi çekecekseniz size maksimum 36 ay vade yapılmaktadır. Bu rakamı 36 ile çarptığın zaman 108 bin lira maksimum kredi çekebilirsiniz.

Devlet Memuru En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Ancak diğer kredi türlerinde paraya ihtiyacınız varsa bu rakam oldukça artacaktır. Örneğin konut kredisinde vade sayısı o kadar çok uzatılabilir ki doğal olarak sizin katsayı da artacaktır. 20 yıla kadar size vade yapılacağını düşündüğümüz zaman, 240 x 3000= 624 bin TL sizin istemeyeceğiniz kadar kredi tutarı demektir. Memur için kredi miktarı bu şekilde belirlenmektedir.

Memurların paraları elden yatmadı için otomatik banka sistemi ile hesaba aktarıldığından dolayı kredilerin geri ödememesi gibi bir durum olduğunda doğrudan maaşınıza el konularak belli bir miktar maaşından kesilmektedir. Bu sebeple bankalar memurlara kredi vermeyi çok sevmektedir. Çünkü hiç riski yoktur. Fakat siz ne olursa olsun mağdur olmamak adına imkanlarınızı fazla zorlamadan ihtiyacınız kadar kredi çekme yoluna gidin. Böylece gereksiz harcamalardan da kaçırmış olursunuz.

Ancak gerçekten önemli bir ihtiyacınızı yerine getirmek için paraya ihtiyacınız varsa ve ödemelerinizi de düzenli yapacaksınız memur ne kadar kredi çeker öğrendiniz. Buna göre para çekme yoluna gidebilirsiniz.

Son olarak size tavsiyemiz, maaşınızı aldığınız bankadan kredi çekme yoluna giderseniz size özel indirim yapılır. Ayrıca bazı gereksiz evraklardan da kurtulmuş olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın