Kredisi olan kişi ikinci krediyi çekebilir mi?

yorumsuz
4.085

Kredisi olan kişi ikinci krediyi çekebilir mi? Günümüzde artan kredi türleri müşterilerin bankalara olan taleplerinin giderek artmasını sağlamaktadır. Özellikle konut kredisi , taşıt kredisi , ihtiyaç kredisi ve daha birçok kredi türünün bulunması müşterilerin bu kredi türlerinden yararlanmasına olanak sağlamaktadır.  Çektiğiniz bu kredi türünden sonra yine nakit paraya ihtiyacınız varsa ve kredi çekmek istiyorsanız ikinci kredi nasıl çıkıp çıkmayacağı konusunda sizlere bilgi verelim.

İkinci kredi çıkar ancak bazı şartlar gerekmektedir

Bankanın kredi verirken en çok dikkat ettiği konuların başında kredi sicil notu gelmektedir. Özellikle kredi sicili düzgün olan müşterilerin 2 veya daha fazla kredi çekme fırsatı bulunmaktadır. Bunun için kredi notunuzun yüksek olması ve ödeme konusunda daha önce bankalara sıkıntı çıkartmadıysanız ikinci krediyi çekme fırsatınız bulunmaktadır.

Kredi sicil notu dışında bakılan bir diğer işlemde daha önce çekmiş olduğunu kredi tutarının ne kadar olduğudur. Bankaların belirli oranlar ile sunduğu bu kredi limitlerinde kredi çekecek olan kişinin aylık gelir tablosu ve maaşı göz önünde bulundurularak belirli miktarda ikinci kredi şansı verilmektedir. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen aylık asgari geçi tutarınızı geçmeyecek ise çekeceğiniz ikinci kredi türünün tutarı banka sizlere bu kredi türünde de yardımcı olacaktır.

Kredinizin ödemelerine dikkat edin

İkinci krediyi çekmek isteyen müşterilerin kredi çekme sırasında merak ettiği detayları yukarıda açıkladık. Ancak sizlerin burada yapması gereken önemli detayı bir kez daha açıklamak istiyoruz. Kredi çektiğiniz bankanın ödemelerini aksatmadan yerine getirmeniz ve kredi sicil notunuzu yüksek tutmanız sizlere büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Özellikle aniden gelişen bir nakit ihtiyacı karşısında bankaya başvuruda bulunduktan kısa süre sonra kredinizin çıkmasını talep ediyorsanız bu detaylara dikkat edin.

Son olarak da çekeceğiniz kredi türünün aylık ödeme konusunda maaşınızın büyük bir bölümüne denk gelmemesine dikkat edin. Asgari olarak belirlenen bu limitin üstüne çıkarsanız banka size ikinci krediyi vermeyecek ve bu konuda zorda kalmanıza neden olacaktır. Asgari tutardan sonra kalan maaşınız ile 3 hatta 4. Krediyi bile çekebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 19 Ağustos 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın