Kredi Talebi Reddedilirse Kredi Notu Düşer Mi?

yorumsuz
206

 Kredi skoru bir kişinin bankalarla olan ilişkisinden dolayı kredi puanını gösteren spordur. Yani daha önce bankalarla yaptığınız ticari ürünler neticesinde girdiğiniz riskler sonucunda aldığınız olumlu ya da olumsuz sonuçlardır. Kredi Talebi Reddedilirse Kredi Notu Düşer Mi? Eğer bankadan kredi çektiği iseniz düzenli bir şekilde borcunuzu ödediniz mi? Eğer borcunuzu düzenli bir şekilde bankaya geri ödediyseniz puanınız yükselecektir. Ancak borcunuzu attıysanız ara ara kopukluklar yaşattıysanız Kredi notunuz düşük olacaktır.

Kredi notunuzu düşük olması sebebiyle bankalara sık sık yaptığınız kredi taleplerinin reddedilmesi sonucunda puan düşer mi diye merak eden tüketiciler için yaptığımız araştırma sonucu yaptığınız Kredi taleplerinin reddedilmesi negatif bir durum oluşturmamaktadır. Bankalar puanı düşük olan kişilere değil de yüksek puanlı olan tüketicilere Kredi vermek istemektedir. Böylece sizler eğer puanınız yüksekse Kredi talebiniz olumlu yönde değerlendirilecektir. Ancak bankacılık geçmişinde yaşadığınız sorunlar sebebiyle kredi notumuz düşükse o zaman bankalar zaten sizlere Kredi vermek istemeyecektir.

Siz bankalardan kredi almak için kredi puanı, kredi notu sorgulaması ile uğraşmak yerine puanınızı düşürmemek için gayret etmelisiniz. Eğer puanınız düşükse yükseltmek için bazı işlemler yapmalısınız. Bunların başında kredi kartı borçlarınızı düzenli bir şekilde ödemeniz gerekir. Bunları yaparken güncel hizmetleri kullanarak bankacılık işlemlerinde otomatik ödeme talimatı, havale Kredi kartlarıyla küçük alışverişler yapma ve ödeme taktikleri yaparak puanınızın yükselmesine katkı sağlayabilirsiniz. Çünkü kredi puanı hesaplamasında sizlerin bankalarla olan düzenli çalışmalarınız puanınızın yükselmesine katkı sağlamasından dolayı bu işlemleri küçük, az olsa bile sürekli ve düzenli olarak yaptığınız takdirde size büyük avantaj sağlayacaktır. Kredi talebinde bulunduğunu zaman reddedilme riski sıfıra inecektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 31 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın