Kredi Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

yorumsuz
226

 Türkiye’de milyonları bulan bireysel olarak ekonomik kriz yaşayan ve bu krizden kısa süre içinde çözüm arayan insanlar kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar araştırır. Çünkü bu bankalar müşterilerinin borçlarının ertelenmesi ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla destek sağlarlar.

Kredi sicili bozuk olanlara bankalar kredi kartlarını minimum 3 ay boyunca ödeme gibi durumlarda puanlarını takılmaz sebebiyle takip alınırlar. Aynı şekilde bankadan çekilen kredilerin düzenli bir şekilde geri ödenmemesi sebebiyle ya da Kredi kartlarının askeri tutarlarının öğrenmesi sonucunda tüketicilerin banka kredi notu düşürülür. Kredisi kötü olan tüketicilere bazı bankalar destek sağlamaktadır. Kredi notunun Findeks aracılığıyla öğrenilmesi sonucunda müşterilerin çoğu ihtiyaçlarını temini için kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar ile anlaşmaya girer. Bunun için ilk yapmanız gereken banka kredi notunu öğrenmektir. Kredi notumuz çok düşük olsa bile kara listeye girmediyseniz yine de bankalar size kredi verebilir, ancak bankalar yine de size belli şartlar öne sürecektir. Bunlar arasında gelir belgesi göstermek ya da kefil getirmek en önemli şartlar arasındadır.

Sicili bozuk olanlara kredi alabilmeleri için durumu lehlerine çevirmek amacıyla bazı etkenlerin bilinmesi gerekir. Bunun için eğer varsa taşınmaz mallarınızın tapusunu getirip ipotekle Kredi alabilirsiniz. Taşınmazlarınız; ev, dükkan, arsa olabilir. Kredi notu düşük olanlara destek veren bankalar sayesinde bir nebze olsun rahatlarsınız ve işlerinizi yürütürsünüz daha sonra kredi notunu arttırmak için farklı hamleler yapıp işlerinizi kolaylaştırmanız gerekir.

Kredi almak için banka şubelerine gittiğiniz zaman bireysel müşteri temsilcileri ile görüşerek bütün detayları anlattığınız zaman size gerekli kolaylığı ve yardımı sağlayacaklardır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 27 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın