Kredi Red 11 Nedir

yorumsuz
3.445

Kredi Red 11 Nedir, Hangi Anlama Geliyor? Bankalardan yapılan kredi başvurularında, kişilere SMS üzerinden ya da internet bankacılığı üzerinden kredi red nedeni 11 şeklinde bir ileti gelmektedir. Kredi red 11 nedeni ne anlama geliyor diye baktığımız zaman, öncelikle bu tip bir mesaj alan kişinin kredi başvurusunun reddedildiğini söylemek gerekir. Yani buradaki 11 ifadesi aslında kredi başvurunuzun olumsuz sonuçlandığı anlamına gelir. 11 ifadesi de, sizin 11 numaralı sisteme dahil olduğunuzu belirtir.

Başvuruda bulunan kişiler kredi red 11 yanıtı alması, 11. maddenin 1. fırkasına aykırı hareket ettiğini belirtir. Buradaki 11 ifadesi de bu maddeden gelmektedir. 556 sayılı kanunun 7. maddesine marka tescilinin reddine yol açan mutlak nedenler belirtilmiştir. Bu nedenler de kredinizin reddedilmesine yol açan nedenlerdir. Kredi başvurunuz olumlu sonuçlandığı zaman da kredi onay 3 şeklinde bir cevap gelmektedir. Ancak bu cevap sizlere direkt olarak telefondan aranarak söylenir. Yani kredi başvurusu olumsuz olarak sonuçlanan kişilere mesaj ile bilgi verilirken, olumlu sonuçlanan kişilere de telefon ile bilgi verilir.

Kredi red 11 mesajını alan kişinin, öncelikle kredi notunun düşük olduğu söylenebilir. Yani ilgili maddede belirtilen mutlak nedenler arasından en fazla öne çıkan, kişinin kredi notunun düşük olmasıdır.

Kredi Red 11 Mesajı Neden Gelir?

Bankadan kredi red 11 şeklinde bir mesaj aldığınız zaman, kredi başvurunuzu reddedilmiştir. Doğal olarak kredi başvurunuzun olumsuz olarak sonuçlanmasına neden olan bazı durumlar vardır. Özellikle kredi notunuzun gereken seviyenin altında olması, bu tip bir mesaj ile karşılaşmanızın esas sebebidir. Bu durumda başvuru şeklinizi gözden geçirmeniz ya da başka bir bankadan kredi başvurusu yapmayı denemeniz gerekmektedir.

Gelir durumunuzla uyuşmayan miktarlarda kredi başvurusu yapmanız da, kredi red 11 cevabı almanıza neden olacaktır. Bu durumda da öncelikle kredi miktarınızı düşürme yoluna gidebilirsiniz. Örneğin; asgari ücretle çalışan bir kişinin 30 bin civarı bir kredi başvurusu yapması, olumsuz yanıt almasına neden olabilir. Çünkü bakıldığı zaman asgari ücret, bu miktarları karşılamaya yeterli olmayacaktır. Bu durumdaki kişilerin başvurabileceği en yüksek miktar 10 bin TL civarı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 10 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın