Kredi Puanım Çok Düşük Nasıl Kredi Kullanabilirim?

yorumsuz
200

Kredi çekmek isteyenlerin önündeki en büyük engellerden birisi de kredi notunun düşük olmasıdır. Bu sebeple tüketicilerin en büyük şikayetlerinden birisi Kredi puanım çok düşük nasıl kredi kullanabilirim şeklinde olduğu bilinmektedir. Bu sebeple Kredi notu düşük olan banka müşterilerinin kredi alabilmeleri için yapmaları gereken en iyi yöntem şunlardır.

kredi notu riskli olanlar kredi çekebilir mi?

Öncelikle Kredi çekmek için teminat gösterilmesi gerekmektedir. Böylece kredinin geri ödememe riskini azaltıp talep ettiğiniz kredinin daha kolay onaylanması sağlanacaktır. Elbette kredi için teminat olarak vermeniz gereken taşınmaz ya da taşınır malların da krediye uygun şartlar içinde olması gerekmektedir. Teminat göstermeyi düşündüğünüz taşınmaz veya taşınır mallar da bankalar tarafından değerlendirilir, eksperlerin vereceği karar neticesinde krediye uygunluk durumu tespit edilir. Teminat olarak kabul edilen mallarınız sayesinde Kredi alabilirsiniz.

kredi puanı çok düşük olanlar nasıl kredi alabilir?

Kredi notu düşük olanların kredi çekebilmesi için ikinci şart olarak kefil göstermeleri gerekmektedir. Eğer yeterli teminat gösteremiyorsanız bu yola başvurarak kolayca Kredi temin edebilirsiniz. Kefil gösterilecek kişilerin de elbette bankalar tarafından onaylanması ve krediye uygun şartlar taşıması gerekmektedir. Bu sebeple kefil olarak seçeceğiniz kişilerin kredi notunun yüksek olması gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan herhangi birinden yeterli düzeyde gelirini belgelemesi şarttır. Kefil olarak bulduğunuz kişinin evli ise eşinden muvafakatname alması gerekmektedir. Yani eşinin rızası olduğunu gösterir imza şarttır.

Bütün bu saydığımız şartlar yerine getirilirse dahi bankaların kendi hiç tüzüklerine göre özel şartları olabilir. Bu sebepten size yine kredi verme garantileri yoktur. Siz de Kredi puanım çok düşük nasıl kredi kullanabilirim diye farklı yollara uygulamaları girerek kredi almak için uğraşırsınız. Aslında bütün bunlara hiç gerek yok. Bankaları zamanında faydalı Finans kurumları olarak düşünerek geri ödemeleri düzenli olarak yapsaydınız, olmayacak dualara amin demezdiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 17 Şubat 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın