Kredi Notunun Düşmesine Nasıl Engel Olunur?

Kredi notunun düşmesi nasıl engellenir. Kredi istihbarat süresi içinde bankaların en çok üzerinde durdukları konu kredi notu incelemesi yapılan müşterinin sahip olduğu mal varlığı, şimdiye kadar daha önceki bankalardan aldığı krediler, kredi kartından harcamalarını ödeme düzenleri ve müşterinin aylık geliri gibi farklı verilerin hesaplama ortalamalarıdır.Eğer bütün bu ortalamalar yüksek çıkarsa bu banka müşterisine kredi talebi olumlu şekilde yanıt bulur ve aynı zamanda kendisine özel düşük faiz oranı kullandırılabilir.Kredi notunu düşmesini engellemek için çok farklı taktik ve olanak bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok üzerinde durulması gereken konuların başında, bankalardan çekilen kredilerin ya düzenli bir şekilde aksatılmadan ödenmesi gerekir. Bankaların üzerinde durduğu en hassas konu müşterinin borcuna sadık olup olmamasını araştırmalarıdır son ödeme tarihi kesinlikle getirilmemeli ve son kuruş borç ödeninceye kadar asla tökezlememelidir.
Kredi notunun düşmesini engellemek için kredi kartı kullanımına da çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Mümkün olduğu kadar kredi kartı borcunun tamamı ödenmesi için gayret  edilmelidir. Asgari ödeme tutarı tuzaklarına fazla riayet etmeden ödeyebileceğiniz kadar harcama yapmalı ve borcunuzu son ödeme tarihinden önce kesinlikle kapatmalısınız. Eğer bunu yaparsanız Kredi notunun düşüşü engellenir bankalar borcuna titiz davranan müşterileriyle sürekli çalışmak ister ve onların talep ettiği kredileri her zaman olumlu yanıtlar. Bu tip müşterilerine istediği zaman kredi verir. Asla hayır demez.

Lütfen Kredi Notu Ne Kadar Zaman Sonra Düzelir? başlıklı Kredi notu güncellemesi ne zaman yapılır?, Kredi Notu Ne Kadar Zaman Sonra Düzelir? ve Kredi notunu yükseltecek hamleler ile ilgili makalemizi de okuyunuz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 3 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın