Kredi Notunu Yükseltme Yöntemleri

yorumsuz
173

Kredi çekmek için zorlanan tüketiciler bankalardan düşük kredi faiz oranlarından faydalanmak ve rahat bir şekilde kredi fırsatından yararlanmak için bilmeleri gereken önemli kredi notu yükseltme metotları vardır. Elbette kredi notu yükseltmek için kredi notunuzu çok düşük olduğunu varsayıyoruz. Kredi notu yüksek olanların böyle bir yönteme ihtiyacı yoktur. Kredi notunu yükseltmek için yapılması gereken ilk hareket öncelikle borçların tamamının kapatılması gerekmektedir.

Eğer Kredi çektiyseniz Kredinizin borcunu ödemeniz gerekiyor. Kredi kartınızın borçlarını ödemediyseniz kredi kartlarına ait bütün borçları kapatmamız gerekiyor. Çünkü borcunuzun kapatılması ile bankalar sizin borç riskinizin azalacağını  düşüneceğim için kredi notunun güncellemesi yapıldığı zaman büyük bir sıçrama yapacaksınız. Böyle olunca kredi notunuzu büyük bir yükseliş gösterdiğini fark edeceksiniz.

Ayrıca eğer bankalarla çalışmaya devam ediyorsanız vadesiz banka hesabınız üzerinden otomatik ödeme talimatları vererek yaptığınız harcamaları bu hesapta beklettiğiniz nakit tutar ile banka kartları ile yapmanızda sizin hesap giriş çıkışlarının çoğalacağını ve Bankacılık sisteminin düzenli şekilde kullandığınızı göstereceği için Kredi notunuzu yükselmesinde pozitif bir etki yapacaktır. Eğer çok acil kredi notunuzu yükselmesini istiyorsanız o zaman en etkili yöntemlerden birisi de aylık gelir tutarının yükseltilmesidir. Yani aylık gelir düzeyinizi artırırsanız buna paralel bir şekilde kredi notumuz da yükselecektir.

Kredi notun uzun  vadede yüksek seviyeye çıkmasını sağlamak için ise yapılması gereken banka müşterisine aylık ödemelerini muntazam şekilde riayet etmesidir. Müşterilerin Bankalara olan borcunu düzenli şekilde ödememeleri bankalar tarafından pek iyi karşılanmayacağı için güvensiz müşteriler kategorisine gireceksiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için borcunuzu düzenli olarak ödemeyi ihmal etmeyin. Bu yapacağınız hamleler sizlerin Kredi notunu yükseltme metotlarını uygulayarak gerçekleşeceğini aklınızdan çıkarmayın.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Nisan 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın