Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

1 yorum
1.459

Bankaların müşterilerine kredi verip vermemesini etkileyen kredi notu müşteriler tarafından öğrenilmek istendiği takdirde belli bir ücret karşılığında sorgulama yapılması gerekmektedir. Kredi notu öğrenmek isteyenlerin farklı yöntemler kullanması gerekir.Bankalar müşterilerinin kredi onayı için kredi notunun ortalamaların üzerinde olması şartını aramaktadır. Bu sebeple kredi kullanmak isteyenlerin bir konut almadan önce, bir taşıt almadan önce ya da herhangi bir plan yapmadan mutlaka kredi notunu öğrenmesi gerekir. Çünkü kredi notu düşük olanların kredi talepleri bankalar tarafından reddedilecektir. Kredi notunu öğrenmek için sorgulama hizmeti veren çok farklı site olmakla birlikte en çok tercih edilen yöntemler arasında kredi notu hesaplama aracı olan findeks tercih edilmektedir. Eğer ilk kez kredi notu öğrenmek istiyorsanız sizden ücretsiz sorgulama hizmeti vermektedir. Fakat sürekli kredi notu sorgulaması yapacaksanız kredi notu güncellemeleri yapılmadan önce yapmanız avantaj sağlar. Çünkü kredi notunu sorgulamak oldukça masraflı denilebilir. İkinci sorgulamada 7 lira ücret vereceğinizi bilmeniz gerekir. Ücretsiz kredi notu öğrenmek için başvuracağınız en iyi ve ücretsiz öğrenme yöntemi cep telefonu satış noktalarında yer alır.

Akıllı telefon satın almak istediğiniz zaman bayiler sizin kredi notu sorgulamanızı yapar.. Buna göre sizlere akıllı cihazlardan satma ruhsatı verilir. Burada ücretsiz kredi notunu öğrenme şansınız mevcuttur. Cep telefonu satış bayileri kredi notu düşük olan müşterilerine akıllı cihazlardan satmamaktadır. Cep telefonu satış müşteri hizmetleri sizin kredi notunuzu sorgularken siz de ekrana bakıp rahatça öğrenebilirsiniz. Bu kredi notu sayesinde bankalardan kredi çekebilirsiniz. Eğer kredi notunuz düşükse elbette size kredi vermeye pek yanaşmayacaktır bankalar.

Kredi notunu öğrenmenin diğer yolları ise şu şekildedir:

  1. Findex resmi sitesi üzerinden öğrenebilirsiniz.

  2. Hemen hemen tüm bankaların internet şubesi hesabına girerek 3 ila 7 tl arasında değişen ücretler karşılığında öğrenebilirsiniz.

Eğer kredi notunuz düşükse kredi notunuzu 1 ila 3 ay gibi bir süre içerisinde bazı konulara dikkat ederek yükseltmeye çalışabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Nisan 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim? (1 Yorum)