Kredi Notu Ne Kadar Zaman Sonra Düzelir?

yorumsuz
291

Kredi notu ne kadar zamanda düzelir? Kredi çekme talebinde bulunan müşterilerin en önemli sorunlarından biri olan Kredi notu düşük olanlar sürekli Kredi notunu düzeltmek için çaba gösterirler. Bunun içinde Kredi notu ne kadar zamanda düzelir diye merak edenler, Kredi notu çok değişken sebeplerden dolayı düşer ya da yükselir.

Kredi notu düzenli aralıklarla güncellenir. Bu güncellemeler konusunda Kredi notu düşük olanlar Kredi çekemezler. Çünkü bankalar Kredi notu düşük olan müşterilerine Kredi vermeyi pek uygun bulmazlar.

Kredi notu güncellemesi ne zaman yapılır?

Kredi notu güncellemeleri sürekli olarak yapılmaz. Belli periyotlar içerisinde güncelleme yapılır. Bu da yılın 3 aylık dilimleri şeklinde gerçekleştirilen yani üç ayda bir kredi notu güncellemesi yapılmaktadır. Bu sebeple Kredi notu düşük olan müşterilerin 3 ay boyunca beklemesi gerekir. Elbette bu süreyi boş boş bekleyerek geçirmek yerine Kredi notunu yükseltecek hamleler yapması gerekir. Bunun içinde bütün borçların kapatılması en başta gelen şartlar arasındadır.

Ayrıca Kredi notunun yükseltilmesi için ek hesap açılmalı bu hesaba düzenli ödemeler gerçekleştirilmeli gerekirse otomatik ödeme talimatları bu hesap üzerinden yapılmalı. Ancak hesapta mutlaka artı bakiye olmalıdır. Kredi kartı ödemeleri de kesinlikle asgari ödeme değil tamamı ödenene dek hiçbir zaman taksit ya da borç ertelenmemelidir. Böyle davranan banka müşterisine 3 aylık kredi notu güncellemesi sonucunda olumlu bir düşünce yansıtılarak Kredi notu yükselecektir. Kredi notu ne kadar zamanda düzelir diye merak edenlere bilgi vermeye çalıştım. Umarım faydalı olmuşumdur.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 2 Nisan 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın