Kredi Kartını Yurt Dışı Alışverişine Açtırmak

yorumsuz
534

Kredi Kartını Yurt Dışı Alışverişine Açma. Bankaların müşterisi olan kişilere belirli bir zaman diliminde kullanılmak üzere verdikleri ve belirli bir miktarda ki limit ile verdiği bir kart türüdür. Bu kart türü anlaşmalı olduğu iş yerlerinde POS adındaki bir cihaz ile belirlenen bir limit ve de zaman sırasında alışverişlerde kullanılan bir tür ödeme yada borçlanma aracıdır. Kredi kartı bulunan banka müşterileri kendilerine has belirlenen kredi kartı limit sayısı üzerinden taksitli olarak veya tek seferde alışveriş yapma imkanları bulunuyor. Burada kullanıcıların dikkat etmeleri gereken en önemli nokta kredi kartlarının ödeme zamanını geçirmeme işlemidir. Kredi kartı ödeme tarihinden sonra ödeme işlemi yapılmazsa faiz işlemleri ile geri ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Kredi Kartının Yararları Nelerdir?

Kullanıcılar üstlerinde para taşıma durumunda kalmazlar. Bütçelerini zorlamadan taksitli bir şekilde alışveriş yapma imkanları bulunur. Üstlerinde nakit para olmadığı zamanlarda bile alışveriş yapma imkanlarının bulunması kredi kartı kullanma avantajları arasında yerini alır. Kredi kartlarınızı isterseniz İnternet ortamında da güvenli olan siteler üzerinden 3D güvenlik sistemi ile de kullanarak alışveriş yapma imkanınız bulunabilir. Kartlarınızın İnternet üzerinden alışverişe açık olması için bankanız ile irtibata geçmeniz gerekiyor. İnternet üzerinden yapılan alışveriş işlemlerinin dışında yurt dışı alışverişlerine de kartlarınızı açabilirsiniz.

Kredi kartını yurt dışına açma

Bu işlemi yapabilmeniz için bankanızda ki müşteri hizmetleriniz ile görüşüp kartınızın yurt dışında yapılacak olan alışverişlerde açmış olmanız gerekiyor. Genel olarak verilen kartlarda Visa kart yerine Mastercard olan kredi kartları yurt dışına direk olarak açık olan kartlar arasında yerini alır. Kredi kartınızın yurt dışında kullanılabilmesi için kesinlikle Visa veya mastercard özelliğinde olması gerekiyor.

Bu kartlar ile dilediğiniz sektörden yurt dışından alış veriş yapma imkanına sahip olabilirsiniz. İnternet bankacılığı üzerinden de kartlarınızı yurt dışına açma işlemini yapabilirsiniz. Ancak Türkiye de yer alan tüm bankaların İnternet bankacılığında bu hizmet bulunmuyor. Birçok banka kendi şubesine başvuru yaparak veya müşteri hizmetlerini arayarak yurt dışı satış alım işlemlerine açık hale getirebilirsiniz. İstediğiniz zaman kartlarınızı tekrar alışveriş işlemine kapata bilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın