Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapatmak

yorumsuz
266

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapama..Kredi kartı; doğru zamanda ve doğru şekilde kullanıldığı hayatı kolaylaştıran ve gerçekten de önemli avantajlara sahip bir ödeme şeklidir. Taksitli alışveriş imkanı, nakit avans, para puan ve internet üzerinden alışveriş yapma gibi birçok avantajı var. Bazı durumlarda, alışveriş sırasında, ödemeyi nakit olarak yapamayan insanlar için önemli ve avantajlı bir ödeme seçeneği. Bütün bunların yanında ödemelerinin takip edilmemesi, gereğinden fazla kullanılması, limit aşımı gibi durumlarda ise büyük sıkıntılara neden olur.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, kredi kartıyla internetten alışveriş yapma işlemi de gün geçtikçe yaygınlaşmaya başladı. Fakat zaman zaman meydana gelen güvenlik sorunları nedeniyle bazı sıkıntılar yaşanabiliyor maalesef. Böyle bir durumda ilk akla gelen önlem ise, kredi kartını internet alışverişine kapama. Kredi Kartını İnternet Alışverişine Kapama işlemi nasıl yapılır? Bunun işlem için üç farklı yöntem var, bu yöntemler şunlar;

Banka Şubesi Seçeneği

Kredi kartını internetten alışverişe kapama konusunda tercih edilebilecek ilk yöntem bizzat banka şubesine giderek, kartı internet alışverişine kapatma seçeneği. Banka şubesine giderek, başvuruda bulunup kartı internet alışverişine kapattırmak mümkün. Banka şubesine giderek bu işlemi gerçekleştirmek hem daha kolay hem de zaman kaybetmemek açısından oldukça avantajlı bir seçenek.

Bankayı Arayarak Kartı İnternet Alışverişine Kapama

Bankacılık işlemleri konusunda, zaman zaman kullandığımız bir yöntem olan müşteri hizmetleri seçeneği, Kredi kartını internet alışverişine kapama işlemi için de tercih edilebilecek bir yöntem. Kartı internet alışverişine kapamak isterseniz eğer, bankanızın telefon bankacılığı hizmetini kullanarak, yani müşteri hizmetlerini arayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Seçeneği

Hepimiz; günlük hayatta birçok kez kullandığımız, bankacılık işlemlerini zaman kaybetmeden, sıra beklemeden yapmak istediğimiz zamanlarda internet bankacılığını yoğun bir biçimde kullanıyoruz. Ve birçok işlemi de bu şekilde yapıyoruz. Kredi kartını internet alışverişine kapama işlemi için de yine internet bankacılığı seçeneğini kullanabiliriz.

İnternet bankacılığı şubesine giriş yaparak, kredi kartı bilgilerinizi sisteme girerek kredi kartını internet alışverişine kapattırmak mümkün. Ayrıca internet bankacılığından kartınız ile ilgili talimatlar verebilirsiniz. Bunun için internet bankacılığına giriş yaptığınızda, karşınıza çıkan menüde, internetten alışverişe kapatma seçeneğini seçtiğinizde artık kartınızı internet alışverişine kapatmış olursunuz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 1 Ekim 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın