Kredi kartı tamamen nasıl kapatılır?

yorumsuz
304

Kredi kartı tamamen nasıl kapatılır? Kredi kartı kullanım oranın giderek arttığı günümüzde bazı kullanıcılarının zamansız harcamaları zor durumda kalmasına neden olmaktadır. Özellikle geri ödeme konusunda çıkan sıkıntılardan kurtulmak için kredi kartını kapattırmak isteyen binlerce kullanıcının bulunduğunu ve kredi kartını tamamen kapattırmak için izlemesi gereken yolları açıklamak istiyoruz.

Bankanı ile görüşün

Kredi kartını kullandığınız banka ile görüşme yaparak kredi kartınızı kapattırmak istediğinizi belirtin. Burada en çok dikkat edilmesi gereken konuların başında bankanın size kapattırmamanız için sunacağı cazip tekliflerin bulunacağıdır. Bu teklifler karşısında geri adım attırmak için yoğun çaba sarf edecek bankalar bu soğuk savaştan genellikle galip çıkan taraf olacaktır.

Kredi kartınızı kapatmak istediğinizi bankanıza bildirin

Kredi kartınızı kapattırmak istediğinizi bankanıza bildirdikten sonra genellikle müşteri danışmanları sizlere kısa süre içerisinde dönüş yapılacağını söyleyeceklerdir. Bu süre içerisinde de sizlere vazgeçirmek için ellerinden gele  bütün çabayı harcayarak sizlere farklı hizmetler ve teklifler hazırlayarak karşınıza çıkacaktır. Ancak b u tekliflere rağmen kaptırtmak istiyorsanız telefonlarınızı açmamak veya açtığınız zamanda müşteri danışmanına kesin bir dille konuşmak kredi kartınızı kapattırma konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Eğer bu telefon bankacılığı hizmeti ile kapattırma fırsatını bulamadıysanız bu sefer yapmanız gereken detayı açıklamak istiyoruz. Birçok kullanıcının bilmediği bu yöntem sayesinde kredi kartınızdan kolay yoldan kurutulabilirsiniz.

Bankaların en hassas olduğu konuların başında kredi kartı kaybolması ve benzeri işlemler gelmektedir. Telefon bankacılığı ile zaten görüşme yaptığınız zaman karşınıza çıkan ilk seçeneğin “ Kredi kartınızı kaybettiyseniz “ cümlesi sizlere sunulacaktır. Burada kredi kartımı kaybettim kapatılmasını talep ediyorum şeklinde yapacağınız başvurudan sonra kredi kartınız anında bloke edilecek ve kapatılacaktır. Ancak  bundan sonra size yeni bir kredi kartı yollayacak olan bankanın gelen bu kredi kartını kabul etmez veya “ Burada böyle birisi oturmuyor “ diye gelen kargoyu geri gönderirseniz banka otomatik olarak kredi kartınızı iptal edecektir.

Kredi kartını tamamen kapatmak için en etkili yöntemin ikinci tercih olduğunu sizlere belirtmek istiyorum.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 4 Kasım 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın