Kredi Kartı Limitini Yükseltme Nasıl Yapılır 2016

yorumsuz
277

Gider kalemlerinin sürekli arttığı günümüz yaşam koşullarında ister istemez kredi kartının kullanılması gerekmektedir. Ancak bazen bankaların belirlediği kredi kartı limiti sizin için yeterli olmayabilir. Bu amaçla 2016 kredi kartı limitini yükseltme nasıl yapılır öğrenmek lazım. Limit yükseltmeden önce bilinmesi gereken en önemli konu en uygun kredi kartı limiti nasıl olmalıdır, bunu bilmek gerekir. Bunun üzerinde durmak lazım.

Eğer sabit gelirli birisi iseniz o zaman geliriniz kadar veya gelirinizin iki katı kadar limit belirleyebilirsiniz. Eğer aylık geliriniz düzenli değilse, kredi kartının en alt limitin kullanmanız sizin için daha faydalı olacaktır. Şayet geliriniz limitinizden çok çok yüksekse o zaman doğal olarak kredi kartı limiti yükseltme sizin için daha uygun olacaktır. Kredi kartı limitini yükseltmek için çok farklı yöntemler var.

Eğer maaşlı yani sabit gelirli biri iseniz internet ağından bankacılık hizmetlerini kullanarak bütün işlemleri kendiniz rahatça yapabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatından tutun da havale, EFT, kredi kartı limiti yükseltme işlemleri rahatça belirlenmektedir. Öncelikle kredi kartı hesap bilgilerine giriş yapıp daha sonra kredi kartı limit yükseltme sekmesine tıklayarak limitinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Ancak anında talebiniz onaylanmayacaktır. Banka sizin talebinizi değerlendirecek ve duruma göre kredi kartı limitini artıracaktır. Eğer internet bankacılığı kullanmayı bilmiyorsanız o zaman banka şubenize giderek bizzat talepte bulunacaksınız, onlar gerekli durumlarda sizden belge isteyebilir ve duruma göre kredi kartı limitinizi yükseltebilirler ya da olumsuz cevap verebilirler.

Kredi kartı limitini yükseltme nasıl yapılır, 2016 yılı için geçerli güncel durumu sizlere aktarmaya çalıştık. Yapılması gerekenleri tekrar hatırlatmakta fayda var. Gelir durumunuz düzensizse ve yetersiz ise kredi kartı limitinizi çok yükseltmenin hiçbir anlamı yoktur. Daha sonra harcamalarınızı öderken zorlanırsınız, üzülürsünüz. Bizden söylemesi!

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 18 Şubat 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın