Kredi Kartı Çalınırsa Ne Yapılmalıdır?

yorumsuz
175

Kredi kartı çalındığı zaman ne yapılmalıdır? Herhangi bir aksilik sebebiyle Kredi kartınız kayboldu ya da çalındıysa hemen yapmanız gereken ilk şey nedir diye merak ediyorsanız sizler için hazırladığımız bu bilgilendirici yazıyı tamamen okumamız gerekir.

Kredi kartınız çalındıysa çalıştınız bankanın müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartına bloke ettirmeniz gerekir. Kredi kartı blokajı yapmak için çalıntı kayıp kaçak menüsüne giriş yapıp müşteri hizmetlerine müşteri temsilcisine doğrudan bağlanıp çalıntı bildirimi yapmanız gerekmektedir. Bankaların müşteri hizmetleri telefon numaraları genel olarak çok yoğun ve meşguldür. Ancak  çok aktiftir. Çünkü burada işlemler anında yapılması gerekmektedir. Kredi kartı çalındığı zaman ne yapılmalıdır? 

Kayıp çalıntı bildirimi yapılacak olan kredi kartının kullanımını engellemek için bankaların müşteri hizmetlerinin kayıp, kaçak, çalıntı menüsü oldukça hızlı çalışmaktadır. Kredi kartınız çalındıktan sonra hırsızlar sizin kartınızı bir POS cihazından ya da internetten alışverişe de kullanabilir. Bu alışverişler banka tarafından size borç olarak yansıtılır. Fakat alışverişi siz yapmadığınız için mağdur siz olacaksınız. Bu sebeple çok hızlı bir şekilde banka ile iletişime geçerek Kredi kartınızı kullanıma kapattırmanız gerekmektedir. Kredi kartı çalındığı zaman hızlı bir şekilde bankanızın müşteri hizmetleri telefon numarasını aramanız gerekir. Bu sebeple bankanızın müşteri hizmetleri telefon numarasını mutlaka çok iyi bilmeniz gerekmektedir. Son hatırlatma olarak Kredi kartınızı  bloke ettirdikten sonra şifre işlemlerini de kısıtlamanız gerekebilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 30 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın