Kredi Kartı Borcu Nasıl Bitirilir?

yorumsuz
357

Kredi kartı borcundan nasıl kurtulabilirsiniz?Kredi Kartı Borcu Nasıl Bitirilir? Kredi kartı borcunuz var ve ödeme konusunda ciddi sıkıntılar çekiyorsanız yapmanız gerekenler hakkında sizlere bilgi verelim. Kredi kartı borcunuzu ödemeyecek duruma geldiğiniz zaman yapmanız gereken, aylık ödeyebileceğiniz miktarı belirledikten sonra ya kredi kartınızı yapılandırmak ya da ihtiyaç kredisi kullanmak bu dertten sizi kurtaracaktır.

İhtiyacınız olan miktarı belirleyin

Kredi kartınızın limitinin yüksek olması zaman içerisinde ödeme konusunda ciddi sıkıntıları getirdiğinden dolayı öncelikle ihtiyacınız olacak kadar kredi kartı limitini bankanızdan talep edin. Aksi durumda kredi kartınızı ödeme konusunda çıkan sıkıntıların üstesinden gelemeyecek ve zor durumda kalacaksınız.

Banka tercihini doğru yapın

Kredi kartınızı kendi imkanlarımız ile ödeme fırsatınız bulunmuyorsa yapmanız gereken size en uygun faiz oranlarından kredi imkanı sunan bir bankadan kredi çekmek olacaktır. Özellikle ihtiyaç kredisi faiz oranlarında ciddi düşüşlerin yaşandığını düşündüğümüz zaman çekeceğiniz kredinin faiz oranın da bir o kadar düşük olması kredi kartı borcunuzdan bir an önce kurtulma konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Bütçenizi belirleyin

Kredi kartı borcunuzu kapatmak için çekeceğiniz krediden önce mutlaka ödeme konusunda sizi sıkıntıya düşürmeyecek olan miktarı belirlemeniz son derece önemlidir. Bu yüzden kredi çekmeden önce bütçenizi iyi bir şekilde belirlemek daha sonrasında bu borçtan kısa süre içerisinde kurtulmanızı sağlayacaktır.

Bankanızdan kredi kartınız yapılandırma talebinde bulunun

Yukarda bahsettiğimiz türden bir çözüm yolu bulamadıysanız bu sefer yapmanız gereken kredi kartı sahibi olduğunuz banka ile görüşme yapmak olacaktır. Ödemelerinizde aksaklıkların meydana geldiğini ve bu konuda bir yapılandırma yapılmasını talep ederek kredi kartınızın borcunuzu taksitler halinde ödeme şansınızın bulunduğunu belirterek bu konuda kredi kartı borcundan kurtulma fırsatını bulabilirsiniz.

Birden çok kredi kartı kullanmayın

58 Milyon Kredi kartı kullanıcısının bulunduğunu düşündüğümüz zaman ülkemizde kart kullanımı oldukça fazladır. Hemen hemen her kredi kartı kullanıcısının birden fazla kart kullanması borç konusunda sıkıntıya düşmesine neden olduğundan dolayı kredi kartını kullanırken tek bir bankaya ait olan bir kredi kartı kullanmanız borçlarınızı kapatmanıza yardımcı olacaktır. Bu yüzden birden fazla kredi kartınız varsa tek bir kredi kartı kullanmak için diğer bankalara ait olan kredi kartlarını kapatabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 8 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın