Kredi Kartı Aidatını Geri Almak

yorumsuz
349

Kredi kartı aidatı nasıl geri alınır?Kredi kartı kullanıcılarının en çok şikayet ettiği konuların başında kart aidatı gelmektedir. Özellikle bankaların müşterilerine sunduğu bu ayrıcalıklı kart tiplerine uygulanan faiz oranları dışında birde yıllık olarak alınan kart aidat ücreti konusunda alınan karar kullanıcıların rahatlamasına neden oldu. Bazı bankaların halen yasal olduğu konusunda ısrarla ödeme yapmadığını düşündüğümüz zaman izleyeceğiniz yollar hakkında bilgi vererek kart aidatınızı nasıl alacağınıza dair bilgiler verelim.

Kart aidatınıza nasıl alırsınız?

Kullanıcıların en çok tercih ettiği kart aidatı alma yönteminden başlamak istiyoruz. Öncelikle kredi kartınıza ait olan bankanın müşterileri danışmanını arayarak kart aidatını almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Ancak burada bazı bankaların müşterilerine olumlu geri dönüş sağladığını , bazı bankalarında olumsuz geri dönüş sağladığını belirtmek istiyoruz. Eğer banka size kart aidatı ödeme konusunda olumsuz bir geri dönüş yapıyorsa bir sonraki adıma geçelim.

Kredi kartı aidatınızı vermeme konusunda ısrar eden bankayı arayarak  kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi talep etmelisiniz. Özellikle aktif bir kredi kartı kullanıcısı iseniz ve ödemelerinizi düzenli olarak yapıyorsanız banka sizin gibi bir müşteri kaybetmek istemeyeceğinden dolayı kart aidatınızı geri verme konusunda sizlere kolaylıklar sağlayacaktır.

Tüketici haklarına başvuru yaparak geri alabilirsiniz

Bankanız ile yaptığınız görüşmelerden olumlu sonuç alamadıysanız izlemeniz gereken yöntem tüketim hakem heyetlerine itiraz ederek kart aidatınızı geri istemek olacaktır. Bunun içinde bankanıza giderek 10 yıl içerisinde sizlerden kesilen kart aidatlarını gösteren belgeleri talep etmeniz lazım. Bu belgeleri alırken bazı bankaların hesap işletim ücreti adı altında sizlerden ücret talep edeceğini de ayrıca belirtmek istiyorum. Bu hesap işletim ücretini ödeyerek makbuzunu mutlaka alın. Aldığınız bu belgelerden sonra yapmanız gereken Tüketici hakem heyetlerine giderek kredi kartı aidatınız geri alma konusunda orada bulunan formları doldurmanız gerekecektir. Bu formları doldurduktan sonra bankanız adına açtığınız bu kredi kartı aidatının 2-3 ay içerisinde lehinize sonuçlanacağını ve ödemek zorunda olduğunuz kart aidatlarınızın anında hesaplarınıza yatırılacağını belirtmek istiyoruz. İşte kart aidatınızı alırken izlemeniz gereken yollar.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 1 Temmuz 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın