Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır?

yorumsuz
186

Kredi kartı aidatları nasıl geri alınır? Hayatı kolaylaştıran kredi kartları bazen bize sürpriz harcama kalemi olarak karşımıza çıkar. Yaptığımız harcamaları kontrol etmek için ekstreye baktığımız zaman hiç harcama yapmadığınız bir borç tutarını ekranda görürüz. Bu sürpriz bizi oldukça öfkelendirir. Çünkü bizden kesinti yapılmak istenen gider, kredi kartı yıllık aidatı olarak yansıtılmıştır. Bankalar kredi kartı aidatı almayacaklarını söyledikleri halde süpriz olarak kredi kartının yıllık kullanım bedeli olarak sizden belli miktarda kesinti yaparlar.

Artık kredi kartı yıllık aidatı ödemesine son verilmiştir. Bu sebeple kredi kartınızın aidatı olarak sizden yapılan kesintileri geri alma hakkınız bulunmaktadır. Kredi kartı aidatı nasıl geri alınır diye soruyorsanız işte size basit bir yöntem. Eğer ekstrenizde gerçekten kredi kartı yıllık aidatı kesintisi yapıldığını gördüyseniz hemen çalıştığınız Bankanın müşteri hizmetlerini arayarak sizden kesilen Kredi kartı aidatını hemen hesabınıza geri yatırılmasını söyleyin.

Bazı bankalar sizden özür dileyip geri iade edeceklerini söyler ama kontrol etmezseniz yine kesinti devam eder. Mutlaka aidatını geri yatırılıp yatırılmadığını kontrol etmeyi unutmayın. Eğer aidat geri yatırılmıyorsa tüketici hakem heyetine gönderilmek üzere bir dilekçe yazın ve bu dilekçeye ekstrede yıllık kredi kartı aidatı kesintisi yapıldığı bölümü ekleyin. Bu durum oldukça kolay ve ücretsizdir. Size 30 gün içerisinde mutlaka olumlu bir yanıt verilecektir. Bu çıkan sonucu bankaya bildirdiğiniz takdirde sizden yapılan kredi kartı aidatını hemen geri ödemek zorundadırlar. Hatta şunu da unutmayın.

Geriye dönük olarak 10 yıllık kredi kartı aidatı kesintilerini alabilirsiniz. Bankalar geçmiş dönemlerde sizden kredi kartı yıllık kullanım bedeli olarak kesinti yaptıysa bunları da aynı şekilde hakem heyetine müracaat ederek geri alma hakkınız bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 29 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın