Kredi Çekmek Sigortalı Çalışmak Şart mı?

yorumsuz
337

Kredi Çekmek İçin Sigortalı İşte Çalışmak Şart mı? Banka kredileri, nakit ihtiyacı için çözüm arandığında imdada yetişiyor. Ama bankalardan kredi çekmek için bazı şartlar bulunuyor. Bu şartlar sağlandığı zaman bankalar krediyi serbest bırakıyor.

Kredi Notu Çok Önemli

Bir bankaya kredi almak için başvurmadan önce hangi tür kredi alacağınızı seçmelisiniz. En çok başvurulan kredi türü ihtiyaç kredisidir. Başvuru yaptığınız zaman bankalar ilk olarak kredi notunuzu kontrol ederler. Kredi notunuzun sonucu sizi kredi vermeye uygun görürlerse bazı belgeler istenebilir. Her bankanın kredi notu değerlendirme kriteri farklıdır. Bazı bankalar orta risk grubuna kredi verirken bazıları orta risk grubu kişilerin kredi başvurularını anında geri çevirirler.

Ne Gibi Belgeler Gerekir?

Özel bankalardan bazıları, kredi notunuz uygunsa belge istemeden kredinizi serbest bırakırlar ama bu durum genellikle yüksek miktarda istenen krediler için geçerli değildir. Bazı özel bankalar internet üzerinden kredi başvurunuzu onaylayıp aynı gün içinde kredinizi hesabınıza yatırsa da genellikle belge istemektedirler. Bu belgeler kredi notu skoruna, gelir durumuna, sahibi olduğunuz gayrimenkul durumuna ve sahip olduğunuz mesleğe göre değişir.

İstenen belgeler işe giriş belgesi, maaş bordrosu, tapu, araç tescil belgesi, bankalardaki hesap bilgileri olarak sıralanabilir ve istenen kredi türüne göre belirlenir. Her bankanın ölçütü farklıdır. Genellikle 5.000 TL’ye kadar olan kredi başvurularını internet üzerinden yaptığınızda eğer kredi notunuz yeterliyse belge istenmeyebilir. Ama bunun için esnek çalışan bir banka seçmeniz gerekmektedir. Bu durumda sigortalı işte çalışmak şartı olmadan çok yüksek miktarda olmayan kredileri alabilirsiniz. Tabi kredi notunuzun risk grubunda olmaması gerekmektedir. İpotekli kredi alacağınız zaman işlem zaten riskli olduğu için istenilen belgeler ve prosedürler çok daha fazla olmaktadır.

Kredi Ne Kadar Sürede Onaylanır?

İnternet üzerinden yaptığınız düşük miktardaki krediler şartlar yeterliyse anında onaylanır ve hesabınıza yatar. Direkt şube başvurularınızda da onaylanma, şartların yeterli olması durumunda anlık olur. Ama banka işlemleri gişeden yapıldığı için imza ve diğer prosedürlerden dolayı kredinizi hesabınızda görmeniz için süre biraz uzayabilir. Yüksek miktardaki ve ipotekli krediler için onay süresi birkaç güne kadar çıkar ve merkezden onay gelmesi durumunda krediniz serbest bırakılır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 27 Haziran 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın