Kredi Borcunu Ödemeyen Memurun Durumu Ne Olur

yorumsuz
440

Kredi Borcunu Ödemeyen Memurun Durumu Ne Olur? Kamu kurumunda çalışan biriyseniz bankalar sizi çok sever ve sizin için her türlü Kredi seferberliğini başlatır. Ancak sorun kredi almak değil, alınan kredilerin geri ödemesidir. Çünkü kredi geri ödemelerinde sorun yaşandığı zaman

Kredi Borcunu Ödemeyen Memurun Durumu Ne Olur İşte esas mesele bu.

İnsanların hayat standartları üst seviyelere çıkması neticesinde harcama kalemleri de giderek artmıştır. Bu sebeple insanlar maaşları yetmediği halde  kredi çekme yoluna gitmektedir. Çekilen krediler maaşın kat kat üstünde olunca bunun geri ödemesi hiç düşünülmeden bilinçsizce harcama yapılmaktadır. Neticede kredilerin geri ödeme zamanı gelip düzenli ödeme yapılmayacak, aksamalar arka arkaya gelince ne olur? Elbette memur borcunu ödeyemediği için yasal süreçler başlayacaktır.

Kredi Borcunu Ödemeyen Memurun Durumu Ne Olur Maaşına Haciz Gelir mi?

Borcunu ödeyemeyen memurun öncelikli olarak kredi notu düşecek ve kara listeye girecektir. Daha sonra da kendisine ihbar mektupları gidecek, yine de borcunu düzenli olarak ödemezse ve 90 gün içinde uyarılara cevap verilmezse, son uyarı olarak 7 gün içinde borcun yapılandırılması ve anlaşma sağlanması için borçluya tekrar görüşme talebi iletilir. Borçlu memur yine cevap vermezse icra takibi başlayarak memurun maaşından belli bir kısmı kesintiye uğramak şartıyla paranın her ay düzenli olarak maaşından alınması söz konusu olur.

Bütün bu durumları yaşamamak için memur arkadaşların Kredi çekmeden önce geri nasıl ödeyeceklerini düşünmesi gerekmektedir. Kamuda çalışan bir memur kredi borcunu ödemezse ne olur sorusunun cevabı aslında herkesin tahmin edebileceği gibi çok basittir. Maaşından geçinebilecek miktar kendine bırakılır, sonra belli bir oranda kesinti yapılarak borçlu olunan bankaya aktarılır. Bu durum borcun tamamının bitene kadar devam edeceği unutulmamalıdır. Borçlanmadan önce borcun nasıl ödeneceğini iyi hesap etmek gerekir. Aksi takdirde korkulu rüyalar görmek hiç de hoş olmaz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Şubat 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın