Kredi Borcu Yapılandırma Nedir, Nasıl Yapılır?

2 yorum
40.535

Herhangi bir ihtiyacınız için kredi çektiniz ve belli bir süre geçtikten sonra değişen şartlar nedeniyle kredi faizleri düştüyse, siz de Kredi borcunuzu ödemekte zorluk çekiyorsanız sizin için en iyi çözüm yolu kredi borcu yapılandırma olacaktır. kredi borcu yapılandırması yapmak için öncelikle Kredi çektiğiniz bankaya giderek borcunuzu kapatacağınızı söylemeniz gerekir.

Bunun için size alternatif sunabilirlerse yeni kredi faiz oranlarından yapılandırma yapabilirler. Ancak bunu mevcut kredi çektiğiniz bankanın yapacağız ihtimali çok azdır. Bu sebeple kredi geri ödemesi yaptığınız banka haricinde size en uygun kredi verebilecek bankayı arayıp bulmanız gerekiyor.

Kredi Borcu Yapılandırma Nedir, Nasıl Yapılır?

Yapılan araştırmalar sonucunda Kredi yapılandırması yapmak zorunda olduğunuzu, bunun için kredi transferi yapıp yapmayacaklarını öğrenmeniz gerekir. Kredi transferini kabul eden banka sizin daha önce Kredi çektiğiniz bankaya transfer işlemlerinizi başlatacaktır. Böylece güncel kredi faizleri ile kredi borcu yapılandırma fırsatından yaralanmış olacaksınız.

Kısaca özetlemek gerekirse mevcut kredi faizleri, sizin daha önce kredi alarak geri ödeme yaptığınız bankanın faizlerinden daha aşağıya gelmişse, kredi faiz oranı ve kredi vadesi yeniden hesaplanarak en uygun şartlarda transfer işlemi yapabilirsiniz. Bu yapılan işleme finasal terminolojide kredi borcu yapılandırma olarak kabul edilmektedir. Yapılandırma yapmak için sizin borcumuzu transfer etmeyi kabul eden bankaların faiz oranlarını iyice inceleyip ona göre hareket etmeniz gerekecektir. Bankalar arası yapılan bu transfer sayesinde dişe dokunur bir kazanç elde etmelisiniz. Yoksa küçük hesaplar için bu kanalı kullanmayın.

Kredi borcunuzu yapılandırma konusunda kredialmak.com olarak banka müşterilerine özellikle faiz indirimi ya da toplam ödeme noktasında bir indirim olmadan acele karar vererek yapılandırma yapmalarının sağlıklı bir karar olmayabileceğini hatırlatmak isteriz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 9 Şubat 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kredi Borcu Yapılandırma Nedir, Nasıl Yapılır? (2 Yorum)

  1. merhaba ben faruk benim 4 tanesi kredi borcu var ama ödeyemediği ne yapmam gerekiyor bilmiyorum ama sizden yardım bekliyorum lütfen odebank Garanti bankası ingbank finasbank 4 tane

canlı bahis