Kredi Borcu Olan Kişinin Konut Kredisi Çekmesi

yorumsuz
2.750

Banka imkanlarından geçmişe göre daha kolay yararlanılabildiğinden dolayı pek çok kişi banka kredilerine başvuruda bulunmaktadır. Bankalar arası rekabet nedeni ile bankalar müşterilerini avantajlı kredi imkanları ile çekmeye çalışmaktadır. Bu nedenle de gelişen bankacılık sektörü artık kişilere şubeye bile gelmelerine gerek kalmadan kredi imkanı sunmaktadır.

Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Günlük yaşamda pek çok kişi ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayabilmek için banka kredilerinden yararlanma yolunu tercih etmektedir. Özellikle yeni bir ev sahibi olmak isteyen kişiler için banka kredileri oldukça önemli bir yere sahiptir.

Kişilerin banka kredi imkanlarından yararlanabilmesi için öncelikle gelir belgeleri ve kredi notları incelemektedir. Daha önce kredisi olan ve yeniden ev almak için kredi çekmek isteyen kişilerin en çok merak ettiği konulardan biri de bankaların bu imkanı tanıyıp tanımadığı ile ilgilidir. Öncelikle eğer ödemekte olduğunuz bir kredi var ise ve siz ev almak için yeniden bir kredi kullanmak istiyorsanız bankaların şubelerine ya da müşteri temsilcilerine müracaat ederek bilgi alabilirsiniz.

Bankalar için öncelikle dikkat edilen konulardan biri de gelir belgesi ve kredi notudur. Kişiler banka kredilerinden yararlanarak kredi notlarını yükseltebildiği gibi ödemeleri zamanında yapmadıklarından dolayı kredi notlarını da düşürebilmektedir. Banka kredi imkanlarından ev almak için yararlanmak istiyorsanız öncelikle kredi borçlarınızı zamanında ve düzenli bir şekilde ödemeniz oldukça önemli bir yere sahiptir.

Bankalardan kredi borcunuz olduğu halde ev kredisi çekmek istiyorsanız bankaların sizlerden istenen şartlarını yerine getirmeniz gerekmektedir. Bankalar öncelikle alacağınız ev kredisini nasıl ödeyeceğiniz üzerinde durmaktadır. Bankalar ev kredisi alabilmeniz için öncelikle şartname koymaktadır. Bu şartnameler bankaların prosedürleri gereğince düzenlenmektedir. Her banka farklı bir prosedür uygulayabildiğinden dolayı öncelikle ev kredisi almak isteyen borçlu kişilerin ilgili bankalar ile görüşmesi gerekmektedir.

Ev kredisi almak isteyen kişiler için kimi bankalar kefil uygulaması yapmaktadır. Buna göre borçlu kişiler ev kredisi alabilmek için bir yakınlarını kefil olarak göstermek zorundadır. Bunun yanı sıra bazı bankalar kredi borcunuz var ise ve yeni kredi almak istiyorsanız maaş gelirinizi dikkate almaktadır. Buna göre maaşınızın %70i geçmediği koşullarda kredi imkanından yararlanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 5 Şubat 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın