Kredi Başvurusunda Önemli Belgeler

yorumsuz
1.488

İhtiyaç kredisi alırken istenen belgeler nelerdir? İhtiyaç kredisi en çok talep edilen kredi türlerinin başında geldiğinden dolayı kullanıcıların kafasında soru işaretlerine neden olan bu kredi türü hakkında merak ettiği soruların cevaplarını sizlere açıklamak istiyoruz. ihtiyaç kredisi alırken istenen belgeler hangileri? Bu konuda yardımcı olalım.

Öncelikle çalışan birisinin son derece kolay alacağı bu kredi türünde T.C kimlik numaranızın yazılı olduğu belgenin bulunması yeterli olacaktır. Ancak bu durum sadece kredi sicili düzgün olan müşteriler için geçerlidir. Kredi notunun son derece önemli olduğu bankacılık sektöründe kredi sicilinizin temiz olması İhtiyaç kredisini çekerken sizlere kolaylıklar sağlayacaktır.

İhtiyaç Kredisi çekerken çalışma şekline göre istenecek olan bazı belgeler bulunmaktadır. İşte bu belgeler hakkında sizlere bilgi verelim.

Ücretli Çalışanlardan istenecek belgeler;

Ücretli bir çalışan iseniz ve bankalardan ihtiyaç kredisi almak için başvuruda bulunacağınız zaman sizden istenecek olan belgelerin başında son 2 ay içerisinde alınmış olan maaş bordronuzun bulunması gerekmektedir. Aynı zamanda SGK sicilinizi belirten belge , Çalıştığınız kurumdan aldığınız net maaşı gösteren belge, Aldığınız maaş üzerinde kesinti veya haciz konusunda kesinti olup olmadığını gösteren belge ve son 1 aylık süre içerisinde alınmış olan gelir yazısı ve imza sürküleri ihtiyaç kredisi sırasında ücretli çalışanlardan istenecek olan belgelerdir.

Emekli olanlardan istenecek belgeler;

Herhangi bir kurumdan veya Bağ-Kur emekli olanlardan istenecek belgeler arasında Emekli olduğunuza dair resmi bir belge veya tanıtım kartı, Aldığınız emekli aylığının detaylarını gösteren tahsis belgesi ve emekli maaşınızı aldığınız bankanın hesap cüzdanının bulunması da ihtiyaç kredisi sırasında emeklilerden istenecek belgeler arasında yer almaktadır.

Şahıs şirketi sahiplerinden istenecek olan belgeler;

Kredi türleri arasında özellikle de şahıs şirketlerinin en çok tercih ettiği kredi türünün ihtiyaç kredisi olduğunu belirtmek istiyoruz. Şirketiniz adına ihtiyaç kredisi çekmek için bankaya başvuruda bulunduğunuz sırada bankanın sizlerden isteyeceği belgeler , Güncel vergi levhanız , Şirketinize ait olan güncel hesap işletim özetleriniz bunu çalıştığınız banka sizden talep etmeyecektir. Son olarak ise Yıllık Gelir vergisi Beyannamesi ihtiyaç kredisi çekerken sizlerden istenecek olan belgelerin başında gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 25 Haziran 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın