Kredi Almak İçin Çalışmak Şart mı?

yorumsuz
197

Bankalar müşterilerine her türlü krediyi vermek için adeta yarış halindeler. Ancak özellikle gelir-gider dengesi belli olan bordrolu çalışan adı verilen kişilere daha kolay kredi sağlamaktadırlar. Çalışmayan yani sigortalı olmayan, belli bir geliri olmayanlar için bu durumun biraz farklı olduğunu hatırlatmak gerekir. Kredi almak için çalışmak şart mı diye içinizden geçiriyorsanız, hemen kısaca cevap verelim. Çalışmak şart değil, önemli olan çektiğiniz kredi ne şekilde, nasıl geri ödeyebileceğinizdir.

Günümüzde bankalar işi garantiye almak için öncelikli olarak geliri olan müşterilerine tercih etmektedir. Bankaların en çok dikkat ettiği konu kredi almak için müracaat eden kişinin son 6 aylık geçmişini sorgulayarak sigorta primlerini yatırıp yapamadıklarını kontrol ederler. Eğer bu süre içerisinde primler düzenli olarak yatırılmışsa siz çalışmasanız bile size kredi vermeyi uygun buluyorlar. Sigortalı olma şartı çok çok önemli değildir. Önemli olan gelirinizi belgeleyebilmektir.

Çalışmadığınız halde ya da herhangi bir sigorta primini yatırılmadığı halde herhangi bir yerden geliriniz varsa ve bunu belgeleyebiliyorsanız bankalar size çok rahat kredi vermektedir. Eğer bir gayrimenkulunüz varsa bu taşınmazdan gelir elde ediyorsanız ve belgeleyebiliyorsanız size bankalar hiç tereddütsüz kredi verecektir.

Son olarak, eğer çalışıyorsanız gelirinizi belgeleyemiyorsanız yapmanız gereken sicili temiz bir kefil bulmaktır. Sizin kredi almanıza yardımcı olmak amacıyla kredi skoru iyi olan bir kefil bulursanız, yine çalışmanıza gerek kalmadan ya da gelirinizi belgelemeye ihtiyaç duymadan kredi almak için çalışmak şart değildir. Bu bahsettiğimiz seçeneklerden size uygun olanları değerlendirip rahatça kredi alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 10 Şubat 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın