Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

23 yorum
139.309

Kredi çekmeyi düşünenlerin en çok sorduğu sorulardan bir tanesidir bu. Kredi alabilmek için minimum kredi notu kaç olmalıdır? Kredi çekmek isteyenlerin belli şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bunların başında da en çok üzerinde durulan ve araştırılan konu kredi notu’dur. Kredi talebinde bulunan bir kişinin kredi notu ortalamasının üzerine çıkması zorunludur. Aksi takdirde hangi bankaya müracaat ederseniz edin sizlere talep ettiğiniz kredi verilmeyecektir.

Müşterek kredi çekmek için yapılan sürekli kredi talepleri de kişinin kredi skorunu önce aşağıya çekecektir. Bu durum sonraki kredi başvurularında onay işlemini zora sokacaktır. Kredi ihtiyacı olan kişilerin bu durumu zora sokmamak için mutlaka önceden kredi notunu öğrenmesi gerekmektedir ve kredi notu ortalamasının da yüksek olması zorunludur. Kredi çıkmaması sonucunda agresif davranarak peş peşe farklı bankalara başvuru yapmak bankaların gözünde müşteri olarak riskinizi iyice artıracak ve ileride yapacağınız taşıt ya da konut alımlarında kredi hayatınızı ve bankalar arası ilişkilerinizi iyiden iyiye çıkmaza sokacaktır. Bu nedenle kredi notu düşük olarak bildirilenlerin bu kredi skorunu yükseltmek için kısa ve orta vadede elinden geleni yapması gerekecektir.

Peki kredi almak için kredi notu en az kaç olmalıdır? Kredi başvurusu yapan kişilerin kredi notu en az 1500 puan olması gerekmektedir. Kredi notu 700′ den düşük olanlara bankalar kredi onayı vermemektedir. 700 ile 900 arasındaki kredi notu olanlara da bankalar insiyatif kullanarak karar verebilir. Ancak yüksek puanlı talepler fazla ise bu puan aralığına da bankalar pek sıcak bakmayacaktır.

Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

900 ile 1500 puan arasındaki tüketicilere gelir belgesi karşılığında kredi kullanmalarına izin verilebilir. Fakat burada da kredi talebinde bulunan kişinin bankadan kredi onayı kabul edilebilmesi için kesinlikle kolay kredi veren bankalarla iletişime geçmesi sonrasında da kredi başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Kredi başvuru formunu doldurmayan kişiler bankalar tarafından reddedilebilir.

Kredi notu 1700 ve 1900 arasında olan tüketiciler istediği her bankadan rahatça kredi alabilmektedir.

Özellikle devlet memurları sürekli ve düzenli gelirleri olması bakımından bankaların her zaman rahatça kredi vermeyi tercih ettiği müşteri grupları arasında yer alır. Bu nedenle eğer bir devlet memuru iseniz kredi notunuz çok düşük olsa bile özellikle maaşınızı aldığınız banka şubesi ile görüşerek biraz da onları borcunuzu ödeme konusunda ikna edici ve inandırıcı olursanız kredi çekebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Nisan 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır? (23 Yorum)

 1. Merhaba
  KKB puanım 1519 10 yıldır bankalar ile çalışıyorum ödemelirimde hiç aksama olmadı hep gününden önce ödendi otomatik ödeme talimatlarım var bordrom 1900 civarı şuan 15.000 kredimden geriye 10.000 borcum var 24 ay vadeli düzenli ödeniyor aylık 760 tl 30.000 tl kredi başvurusu yapsam çıkarmı vadeli hesabımda 11.000 başka bi vadede 500 tl hesabım var kira alıyorum 1000 tl ancak mülk üzerime değil ancak istenirse kira kontratını adıma yapabilirim oturduğum ev kendimizin 5.5 yıllık sigortam kesintisiz aynı işyerindeyim bu tabloya göre mevcut kredimi kapatmadan 30.000 tl kredi çekebilirmiyim Teşekkürler.

  • Süleyman bey banka sana kredi vermesinde kime versin ipotekli 200 bine kadar ipoteksiz en az 50bin çekebilirsiniz.

 2. 1400 findeks puanim var . 30 bin tl borc transfer kredisi alabilir miyim . tek bankaya borcum olsun istiyorum

  • Kredi ve kredi kartı takıntınız yoksa.arac kredilerinde ipotek koydukları için problem olmaz alirsiniz

 3. kredi notum 1450 bankada kredim var 90 aylık çekmiştim ara ödeme yaparak vadeyi düşürdüm kredi kartı kullanıyorum düzenli ödüyorum başka bankalarda hesabım var ufak tefek hareketler yapıyorum 5 bin 10 bin gibi otomatik ödemede hesaptan faturalarım ödenmekte şuan 4 yıl vadeli 58 bin kredim var çiftçi kayıt sisteminden dolayı bazı bankalarda ticari hesabım var buralarda da hareketim var ancak ıng den kredi başvurum red olarak geldi bunun anlamı nedir. daha önceki kredilerimdede hep neredeyse erken ödeme yaparak kapattım hiç bir geçikmelerim olmadı şimdi 10.000,00 tl 24 vey 36 ay vadeli gelirim 3.100tl mevcut ödediğim krediye aylık 1220 tl ödüyorum kredi kullanabilirmiyim.

 4. 1350 puanım var kredi kartlarım düzenli hiç gecikme olmadı 2 bankadan 2012 de 2 tane kredi çektim gecikmeli kapattım ama hacizlik avukatlık olmadım
  Kredi alabilirmiyim

  • Hiçbir bankaya başvurmayın eğer 5 aydır bir yerde kesintisiz çalışıyorsanız garanti bankasını tavsiye ederim

   • Garanti bankası çalışanı arkadaş galiba .en rahat maaş müşterisi olduğunuz bankadan alabilirsiniz hiç kredi kullanmasıyla iz düşük meblada bodro karşılığı alabilirsiniz

  • Mevcutta kredinin yoksa daha önceden takıntınız yoksa mmas müşterisi olduğunuz bankadan alabilirsiniz

 5. kredi notum 1163 daha önce 2 bankadan sicil yedim, kredi kartı almak istiyorum alabilir miyim sizce, bu sebepten dolayı kız arkadasın hesabını kullanıyorum 7500 k cektım ödedim 20000 çektim taksiti bitmek üzere erken ödeme yapcam 50000 çekmek için alabilir miyim sizce bu arada 4350 k kartı verdıler kredı oderken

 6. Merhaba 1045 puanım var 900 TL kredi borcum kaldı iki bankadan kredi kartı kullanıyorum toplamda 5000 TL borcum var düzenli ödüyorum 7 bin TL kredi alabilirmiyim 2 yıldır aynı yerde çalışıyorum 2000 TL maaşım var