Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

6 yorum
11.642

Kredi alabilmek için minimum kredi notu kaç olmalıdır? Kredi çekmek isteyenlerin belli şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Bunların başında da en çok üzerinde durulan ve araştırılan konu kredi notu’dur. Kredi talebinde bulunan bir kişinin kredi notu ortalamasının üzerine çıkması zorunludur. Aksi takdirde hangi bankaya müracaat ederseniz edin sizlere talep ettiğiniz kredi verilmeyecektir.

Müşterek kredi çekmek için yapılan sürekli kredi talepleri de kişinin kredi skorunu önce aşağıya çekecektir. Bu durum sonraki kredi başvurularında onay işlemini zora sokacaktır. Kredi ihtiyacı olan kişilerin bu durumu zora sokmamak için mutlaka önceden kredi notunu öğrenmesi gerekmektedir ve kredi notu ortalamasının da yüksek olması zorunludur. Kredi çıkmaması sonucunda agresif davranarak peş peşe farklı bankalara başvuru yapmak bankaların gözünde müşteri olarak riskinizi iyice artıracak ve ileride yapacağınız taşıt ya da konut alımlarında kredi hayatınızı ve bankalar arası ilişkilerinizi iyiden iyiye çıkmaza sokacaktır. Bu nedenle kredi notu düşük olarak bildirilenlerin bu kredi skorunu yükseltmek için kısa ve orta vadede elinden geleni yapması gerekecektir.

Peki kredi almak için kredi notu en az kaç olmalıdır? Kredi başvurusu yapan kişilerin kredi notu en az 1500 puan olması gerekmektedir. Kredi notu 700′ den düşük olanlara bankalar kredi onayı vermemektedir. 700 ile 900 arasındaki kredi notu olanlara da bankalar insiyatif kullanarak karar verebilir. Ancak yüksek puanlı talepler fazla ise bu puan aralığına da bankalar pek sıcak bakmayacaktır.

Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır?

900 ile 1500 puan arasındaki tüketicilere gelir belgesi karşılığında kredi kullanmalarına izin verilebilir. Fakat burada da kredi talebinde bulunan kişinin bankadan kredi onayı kabul edilebilmesi için kesinlikle kolay kredi veren bankalarla iletişime geçmesi sonrasında da kredi başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Kredi başvuru formunu doldurmayan kişiler bankalar tarafından reddedilebilir.

Kredi notu 1700 ve 1900 arasında olan tüketiciler istediği her bankadan rahatça kredi alabilmektedir.

Lütfen Kredi Notunun Düşmesine Nasıl Engel Olunur? başlıklı Kredi notunu düşmesini engellemek, Kredi notunun düşmesi nasıl engellenir. ve Kredi Notunun Düşmesine Nasıl Engel Olunur? ile ilgili makalemizi de okuyunuz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Kredi Alabilmek İçin Kredi Notu Kaç Olmalıdır? (6 Yorum)

  1. Merhaba
    KKB puanım 1519 10 yıldır bankalar ile çalışıyorum ödemelirimde hiç aksama olmadı hep gününden önce ödendi otomatik ödeme talimatlarım var bordrom 1900 civarı şuan 15.000 kredimden geriye 10.000 borcum var 24 ay vadeli düzenli ödeniyor aylık 760 tl 30.000 tl kredi başvurusu yapsam çıkarmı vadeli hesabımda 11.000 başka bi vadede 500 tl hesabım var kira alıyorum 1000 tl ancak mülk üzerime değil ancak istenirse kira kontratını adıma yapabilirim oturduğum ev kendimizin 5.5 yıllık sigortam kesintisiz aynı işyerindeyim bu tabloya göre mevcut kredimi kapatmadan 30.000 tl kredi çekebilirmiyim Teşekkürler.