Konut Peşinatı İçin İhtiyaç Kredisi Çekmek

yorumsuz
1.157

Konut Peşinatı İçin Ekstra İhtiyaç Kredisi Çekilebilir Mi? Herkes kendi başını sokabileceği, kira verme derdi olmadan kendine ait olacak bir evi olsun ister. Kimileri rahata kavuşarak kira vermemek için, kimileri ise çocuğunu evlendirmek ve rahat etmesi için ev alma ihtiyacı duyar. Ancak ev almak, herkesin ortak bir hayalidir.

Ev sahibi olmak için zaman zaman devlet tarafından da vatandaşlara teşvik verilir ve gerek bankalardan faizleri düşürmeleri istenir, gerekse de alınacak olan konutun belirli şartları taşıması halinde konut ücretinin belirli bir yüzdesi devlet tarafından ödenir. Emlakçılar da rekabetin sıkı olduğu emlak sektöründe müşteri çekmek için ellerinden gelen kolaylığı müşterilere tanıyarak ve diğer emlakçıların yapmadığı kolaylıkları sunarak müşterileri kendilerine çekmeye çalışırlar. Konut almak istiyorsanız ve kıyıda köşede birikmişiniz de yoksa fakat kiracılıktan da canınız yandıysa, bankaların konut kredilerinden yararlanabilirsiniz.

Bazı konutların bulundukları konuma ve ekspertiz durumlarına göre bankalardan tamamına kredi verilebilirken bazen de belirli bir yüzdesine kadar kredi verilir. Bu gibi durumlarda eksik kalan tutar için bankadan ihtiyaç kredisi de çekebilirsiniz. Hem konut hem de ihtiyaç kredisi çekmenizde bir sakınca yoktur. Çünkü banka konut kredisini konuta ipotek koyarak garantiye almış olur ve size de yeniden kendi adınıza ihtiyaç kredisi çekme olanağı sağlar. Bu sayede eğer kredi notunuz yüksekse konut kredisi haricinde eksik kalan tutarınız için ihtiyaç kredisi kullanabilir ve sizde kendi evinize sahip olmanın ve kira derdinden kurtulmanın verdiği mutluluğu ve hazzı yaşayabilirsiniz.

Özellikle de büyük şehirlerde kira fiyatlarını araştırdığınızda neredeyse konut kredisi kullanmanız durumunda ödeyeceğiniz kredi taksitlerine eşit olduklarını göreceksiniz. Durum bu şekilde olunca da tabi ki herkesin düşüncesi aynı olmakta ve yüksek kiralar vatandaşı bankalara borçlanmaya sevk ederek konut sahibi olmaya yönlendirmektedir. Netice de kiraya ödediğiniz paraların size bir faydası yoktur ve aradan uzun yıllar da geçmiş olsa size geri gelmez, ancak konut kredisi çekmiş olsanız ve aylık olarak kendi evinizin kirasını ödüyor olsanız bir süre sonra ev size kalacak ve kiradan kurtulmuş olacaksınız.

Dolayısıyla Konut Peşinatı İçin İhtiyaç Kredisi Çekilebilir mi sorusunun cevabı evet olacaktır. Kredi tutarınız alacağın evin tamamını kapsamıyorsa ya da elinizde peşinatınız yoksa bir ev sahibi olabilmek için bu konuda bankalara başvuru yapmaktan çekinmeyiniz.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 5 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın