Konut Geliştirme Kredisi

yorumsuz
295

Konut Geliştirme Kredisi Evine tadilat, bakım, dekorasyon işlemlerini yaptırmak isteyenlerin gerekli ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için konut geliştirme kredisi veren birçok banka mevcuttur. Sahibi olduğunuz ve oturduğunuz evin komple bakımını ve tadilatını yapabilecek bu kredi imkanı bankaların birçoğundan tedarik edilebiliyor.

Konut Geliştirme Kredisi Hangi İşlemleri Kapsıyor?

Çatı işleri, tesisat yenilemesi, banyo ve mutfak tadilatı, dış cephe mantolama işleri için özel tadilat kredisinden yararlanmak için bankalar başvurmak ve gerekli prosedürleri yerine getirmek koşulu ile kredi kullanımı için yeterli oluyor. Konut geliştirme kredisi veren bankalar Akbank, Türkiye Finansbank ve Ziraat Bankasıdır.

Akbank Konut Geliştirme Kredisi

Akbank tarafından 18 yaşını doldurmuş, düzenli geliri olup bunu bordro ile ispatlayan ve hane içi gelirin kredi aylık ödemesinin %50 sini karşılayacak durumunda olunması halinde ve kredi notunda problem olmayan kişilere verilen kredi ile evin tüm tadilatı gerçekleştirilebiliyor.

Ziraat Bankası Ev Geliştirme Kredisi

Konut Geliştirme Kredisi veren bankalar arasında en avantajlı olanağı sunan Ziraat Bankası 120 aya kadar vade uyguladığı bu kredinin ekspertiz değerinin %75 kadarına kredi kullandırıyor. Banka ilk yıl sadece faiz ödemeli kredi ile evin tadilat ve bakımı yapıldıktan sonra ev eşyası alma imkanı da bulunuyor.

Türkiye Finansbank Konut Geliştirme Kredisi

Türkiye Finansbank patlayan su borularını değiştirmek, kapı pencere yenilemek ev tadilat işlemleriniz için en uygun faiz oranları ile kredi kullandırtarak destekliyor. Bu kredinin faiz oranları ise %1.39 faiz ile 12-24-36 vadeler ile %0,5 gibi düşük kredi tahsis ücreti ile kullandırabiliyor. Kimlik belgesi, yapılan işlemlere ait proforma fatura, gelir belgesi, evin tapusu veya kat irtifak tapusu gibi belgelerle kredi almak için bankaya müracaat yapılabiliyor.

Bunların dışında bankanın diğer bir avantajı ise henüz yapımı bitmemiş inşaat halinde olan konutlar içinde konut tamamlama için kredi olanağı sağlıyor. Sadece daireniz için değil mevcut binaların ve sitelerin mantolama giderleri, çatı ya da binanın tüm tesisat işlemleri içinde binanın veya sitenin resmi yöneticisinin apartman karar defteri üzerinde belirtilmiş oy birliği alınan karar metnine istinaden bankaya müracaatı ile konut geliştirme kredisinden faydalanma olanağı vardır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 3 Mart 2018

Konu hakkında yorumunuzu yazın