Kırmızı Kalem Yiyenler Nasıl Kredi Çekebilir?

yorumsuz
3.228

Banka kredileri kişilerin acil durum ihtiyaçlarını karşılaması için oldukça kullanışlı bir yöntemdir. Fakat doğru bir şekilde ödemelerin yapılmadığı durumlarda kredi borçları kişileri zor duruma sokabilmektedir. Yüklü miktarda çekilen krediler zamanında ödenmediğinde banka görevlileri ve avukatlar aracılığı ile kredi sahipleri bilgilendirilmektedir. Eğer kişiler kredi borçlarını 90 gün içerisinde ödemez ise banka haciz işlemleri başlatabilmektedir.

Kişiler bankaya kredi borçlarını ödemediklerinde bankaların kırmızı kalem yiyen listesi içerisine girerler. Bu durumda kırmızı kalem yiyen kişilerin diğer bankalar ile de çalışması engellenmiş olmaktadır. Yani kişiler kırmızı kalem yediklerinde artık kredi imkanından yararlanamazlar.

Kırmızı Kalem Yiyen Kişilere Banka Kredi Verir Mi?

Pek çok bankaların kredi imkânlarından yararlanarak ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Fakat banklardan kredi alabilmek için öncelikle kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir. Bankaların kredi imkânlarından yararlanmak için önemli bir yere sahip olan kredi notunun yüksek olması için de ödemelerin düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Kişiler borçlarını zamanında ve istikrarlı bir şekilde ödediklerinde kredi notları da yüksek olduğundan dolayı banka kredilerinden kolay bir şekilde yararlanma imkanları da olacaktır.

Banka kredi borçlarını zamanında ödemeyen ve ödemeye bir süreden sonra ara veren kişiler için bankalar kırmızı kalem uygulaması yapmaktadır. Kırmızı kalem yiyen kişilerin bir daha bankanın kredi imkânlarından yararlanması mümkün değildir. Kırmızı kalem yiyen kişilere kredi veren banka yoktur. Çünkü bankalar için önemli olan kredi notunun yüksek olmasıdır.

Kırmızı kalem yiyen kişiler çalıştıkları banka dışında diğer bankalara da kredi başvurusunda bulunduklarında bankalardan ret cevabı alacaktır. Bu nedenle kırmızı kalem yiyen kişilerin banka kredilerinden yararlanabilmesi için öncelikle kredi borçlarını ödemesi ve kredi notlarını yükseltmeye çalışması gerekmektedir. Bankaya olan tüm borcunuzu ödediğinizde kredi notunuz sıfırlanacaktır. Sıfırlanan kredi notunuzu yükseltmek için yine bankaların kartlarını kullanarak ya da ihtiyaç kredileri çekerek düzenli bir şekilde ödemelerini gerçekleştirip yükseltmeniz mümkündür. Bu nedenle kırmızı kalem yiyen kişilerin öncelikli olarak yapacakları işlemlerin başında borçlarını ödeyerek kredi notlarını sıfırlaması ve kredi notunu yükseltmeye çalışmaları gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın