Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

yorumsuz
234

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar hangileri?Günümüzde gelir düzeyinin düşmesi, buna bağlı olarak alım gücünde azalma ve tüketim miktarındaki artışlar yüzünden bankalara ve bankaların sunduğu hizmet ve ürünlere talepler de her geçen gün artmaktadır. Bu anlamda insanlar geçici çözümlerle anlık finansal sorunlarını çözebilmek adına banka kredilerine başvurmaktadırlar. Banka şubeleri ise müşterilerinin talepleri doğrultusunda taşıt kredileri, konut kredileri, ihtiyaç kredileri gibi ürünler sunarak insanların finansal sorunlarını çözmektedirler.Son zamanlarda kefilsiz kredi veren bankalar ön plana çıkmaktadır. Ancak kefilsiz kredi kullanımının da belli başlı kriterleri bulunmaktadır. Müşteriler özellikle kredi notlarının iyi olması, düşük miktarlarda kredi kullanımı ya da konut, taşıt kredisi dışında ürünleri tercih etmeleri durumunda kefilsiz kredi veren bankalar nezdinde değerlendirilebilir müşteri portföyünü oluşturmaktadır.

Anlık finansal sorunları çözmek, acil bir gider için kaynak sağlamak ya da borçlarını tek bir hesapta toplayabilmek adına müşteriler tarafından daha hızlı ve kolay sonuç alınabilen krediler ve özellikle kefilsiz kredi veren bankalar tercih edilmektedir. Çünkü günümüzde kişiler için kullanacakları kredilere kefil bulmak oldukça zor olmaktadır. Şahısların çok yakın olması ya da iş ilişkilerinin olması bile bazen kefil olunmasına yeterli gelmediği için müşteriler genellikle hızlı ve kişiye bağlı olmadan sunulan ürünleri ve bu ürünleri sunan banka şubelerini tercih etmektedir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz kredi veren bankalar müşterilerinin taleplerini değerlendirirken öncelikle kredi notuna bakarlar. Kredi notunda düşüklük yoksa ve talep ettiği ürün karşılığı ihtiyaç kredisi banka şubesi yetkisi dışında değilse kefilsiz ve aynı gün içinde kredi kullandırabilmektedir. Çok ekstrem durumlar olması durumunda kefilsiz taahhüt ettiği ürün için banka şubesi kefil talep edebilmektedir.

Bu şekilde kefilsiz kredi kullandırabilen bankaların başında Denizbank, Finansbank ve Garanti Bankası gelmektedir. Bankanın belirlemiş olduğu kısa mesaj numaralarına talep ve kimlik numarası belirtilerek atılan mesaj karşılığında aynı gün hızlı kredi kullanılabilmektedir. Türkiye genelinde hizmet veren özel bankalar gerekli asgari şartlar sağlandığı sürece kefilsiz kredi ürünü pazarlamaktadır. Sadece devlet bankaları kişinin finansal geçmişi, ödeme düzeyi gibi durumları değerlendirerek bazı durumlarda kefil isteyebilmektedirler. Kefilsiz kredi veren bankalar arasında Yapı Kredi Bankası, TEB, Şekerbank, İş Bankası, İNG Bank, Fiba bank, Akbank, Vakıfbank, Halkbank gelmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 28 Mayıs 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın