İşi Olmayan Kişi Kredi Çekebilir mi?

35 yorum
1.801

Bankaların çalışma mantığı paradan para kazanma sistemi üzerine kurulu olduğu için geri ödeyebilecek herkese kredi vermek isterler. Bankalar işi olmayanlar kredi çekebilir mi diye pek düşünmezler. Önemli olan iş değil, aldığı parayı düzenli olarak geri ödeyip ödeyemeyeceğinize göre kredi talebiniz değerlendirilir.

O Halde Çalışmayanlar Kredi Alabilir mi?

Bu bazen mümkün olabilir. Bu amaçla müşterilerinin, ihtiyacını gidermek için bankaların kendi aralarında hazırladıkları sistemle kredi çekebilme ya da çekememe durumu değerlendirilir. Bu amaçla kredi ihtiyacı olan insanların başvuruları bankaların kredi koşulları göz önünde bulundurmak şartıyla değerlendirme yapılarak müşterisinin gelir durumuna bakılmaksızın kredi onayı gerçekleşir ya da reddedilebilir.

Bütün bankalardan kredi alabilmek için en çok dikkat edilen konu, kredi isteyen kişinin son 6 aylık sigorta primlerinin ödenip ödenmemesi bir sorun yoksa kredi talebinde bulunan banka müşterisinin aylık geliri veya düzenli bir maaş alıp almaması, sonraki kriterler olarak dikkat çekmektedir.
Türkiye’deki bankalar işi olmayan kişiler için kredi vermekte biraz tereddüt etmektedir. Bu amaçla bazı şartlar öne sürerek kredi verme yoluna gidilmektedir.

İşsiz ya da Geliri Olmayana Nasıl Kredi Verilir?

Eğer müşteri çalışmıyorsa, bankaların önem verdiği konuların başında kredi talebinde bulunan kişinin üzerine tapulu bir taşınmaz olup olmadığı konusudur. Kredi talep eden kişi eğer bir kapı gösterebiliyorsa, ayrıca bu tapu sayesinde gelir elde ediyorsa, buna bağlı olarak kredi ürünlerinden yararlanma yoluna gidebilir.

İşi olmayan kişi kredi çekebilir mi, sorusunun bir başka kolay cevabı da düzenli bir geliri ya da çalıştığı işi olmayan kişilerin üzerine tapulu olan taşınmazın ipoteği sunularak kredi çekme hakkı doğabilir.
Kredi alabilmenin bir başka yolu da eğer herhangi bir işiniz yoksa, çalışmıyorsanız ve kredi çekmeye ihtiyacınız varsa ancak sizin için kredi talebinize olumsuz cevap alınmışsa, herhangi bir kredi çekme riski olmayan sorunsuz bir tanıdığınızı kefil göstererek kredi çekme şansınız mevcuttur.

Zorunlu olarak kredi ihtiyacınız varsa en son yapacağınız yöntemlerin birisi olan bir kefil bulma hakkınızı kullanarak para temin edebilirsiniz. Ancak son dönemdeki kefillerin yaşadığı zor durumların sizler için kefil bulma açısından kolay olacağını söylemek biraz zor.  İşi gücü olmayan, bir geliri olmayan kişiye kolay kolay kimse kefillik yapmamaktadır.
Kısaca özetlemek gerekirse işi olmayan kişiye kredi verilir mi sorusunun yanıtı, 4 basit sorunun cevabı ile doğrudan orantılıdır. Son 6 aylık sigorta primlerini düzenli olarak ödediniz mi? Eğer, çalışmadığımız halde gelirinizi belgeleyebiliyorsanız, bu da sizin için kredi çekmenize yeterli bir gerekçedir. İşiniz, geliriniz yoksa üzerinize kayıtlı bir taşınmaz varsa, işiniz olmasa da size kredi verilebilir. En son kullanabileceğiniz hakkınız kredi sicili temiz olan bir kefil bulabilirseniz yine size bankalar kredi kullandırabilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 4 Şubat 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

İşi Olmayan Kişi Kredi Çekebilir mi? (35 Yorum)

 1. Güzel bir yazı olmuş. Kalın yazılan yerler akıldaki soruları hemen cevaplıyor, kısacası teşekkürler. Favorilere ekledim lazım olacak bir yazı.

  Twitter ve instagram takipçi – beğeni , instager.net

 2. Güzel bir makale başarılarının devamın dilerim.
  http://www.profesyonelnakliyat.com
  Ankara Profesyonel Nakliyat firması, evden eve nakliyat ve diğer nakliyat hizmetlerini yaparken, profesyonel biçimde taşıyor. Müşterilerin ihtiyaçta fazlasını sunmaya az hatalı değilde sıfır hatalı bir hizmet sunmayı amaçlamıştır. Uygun Fiyatları ve müşteri memnuniyetine önem veren Ankara Profesyonel Nakliyat uzman ve kaliteli çözümler sunmaktadır. Nakliyat denilince insanların aklında bir çok fikir oluşmakta olduğunu bilir ve anlarız ve bu sayede nakliyat şirketi olarak tüm hizmetleri sınıflandırmış bulunmaktayız. Gülen yüzler oluşturmak ve müşterileri gerçek anlamda memnun etmek ve tüm sorunları uygun cevaplar ve işlemlerden geçirerek sunmaktadır. Türkiye’nin her yerine taşıyan Ankara Profesyonel Nakliyat merkezi Ankara’da olan ofislerinde müşterilerini ağırlamaktan gurur ve onur duymaktadır. Yüzlerce evden eve taşıma referansları bulunan bu firma sizleride ofislerine beklemektedir. Sadece Türkiye’de değil tüm dünya, şehir ve ilçelerde hizmet vermektedir. Ankara Profesyonel Nakliyat ekibi olarak tüm imkanları müşterilerimize sunmaktayız. Empati yolu ile tüm herşeyi anlayışla karşılayıp birlikte çözümler üretmekteyiz.

 3. İşi olmayanların kredi çekmesi için düzenli bir maaşı olmasada teminat göstereceği bir şeylerinin olması gerekiyor. Örneğin: Ev, araba vesaire…
  Konu işi olmayıpta kredi çekmek isteyenler için iyi hazırlanmış bir makale. Emeğin için teşekkürler. https://www.mesapo.blogspot.com.tr

 4. Eğer müşteri çalışmıyorsa, bankaların önem verdiği konuların başında kredi talebinde bulunan kişinin üzerine tapulu bir taşınmaz olup olmadığı konusudur. Kredi talep eden kişi eğer bir kapı gösterebiliyorsa, ayrıca bu tapu sayesinde gelir elde ediyorsa, buna bağlı olarak kredi ürünlerinden yararlanma yoluna gidebilir.
  http://www.sincikhaber.net

 5. İşi olmayan kişi kredi çekebilir mi, sorusunun bir başka kolay cevabı da düzenli bir geliri ya da çalıştığı işi olmayan kişilerin üzerine tapulu olan taşınmazın ipoteği sunularak kredi çekme hakkı doğabilir.
  Kredi alabilmenin bir başka yolu da eğer herhangi bir işiniz yoksa, çalışmıyorsanız ve kredi çekmeye ihtiyacınız varsa ancak sizin için kredi talebinize olumsuz cevap alınmışsa, herhangi bir kredi çekme riski olmayan sorunsuz bir tanıdığınızı kefil göstererek kredi çekme şansınız mevcuttur.
  http://www.sagliktube.com/

 6. Konut kredisi hesaplaması yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli konu faiz oranı ve vade sayısı olduğunu bilmelisiniz. Çünkü vadesi uzadıkça sizin aylık ödemeleriniz az olacaktır. Ancak ödeme süresi uzadıkça da toplamda ödemeniz gereken faiz artacaktır. Bütün bunları faiz hesaplama araçları ile farklı şekillerde değerlendirerek bütçenize göre en uygun kredinin hangi vadede alınacağına karar verebilirsiniz.
  http://www.cizgifilmizle.kim/

  • Kimse kimseye durdur yerde kredi vermez. Bir teminat göstereceksin ki krediyi alacaksın. Bankalar çatır çatır senin malına ipotek koyar senden de kredi tutarını söke söke gözünün yaşına bakmadan alır.

   http://onlineperde.com adresi üzerinden kredi kartınızla kolayca perde sipariş verebilirsiniz.