Hiç Borcum Yok Ama Neden Kredi Çekemiyorum

1 yorum
553

Hiç Borcum Yok Ama Neden Kredi Çekemiyorum ? Kredi çekmek isteyen vatandaşların çoğu zaman ilginç durumlar başına gelmektedir. Para çekmek için bankadan kredi talep eden tüketiciye, bankalar farklı sebeplerden dolayı olumsuz yanıt vermektedir. En ilginç ve tüketicilerin şikayette bulunduğu konulardan birisi, hiç borcum olmadığı halde Kredi çıkmıyor serzenişleridir. Bu duruma bir türlü anlam veremiyorlar.

Kredi müşterisi aslında bazı şeyleri gözardı etmektedir. Daha önce çektiği kredileri düzenli olarak ödemediği için kredi kayıt bürosu tarafından kara listeye alınmıştır. Ancak daha sonra kredi borcunu bir şekilde ödemiştir, doğal olarak bankalara hiçbir borcu kalmamıştır. Fakat unuttuğu bir nokta vardır. O da daha önce düzensiz ödemeleri nedeniyle hem kredi notu düşmüş hem de kara listeye girmiştir. Bu kara listeden çıkmak için gerekli girişimleri yapmamış dolayısıyla da yeniden Kredi ihtiyacı olunca bankalara gidip Kredi çekmek istemiş, haklı olarak hiçbir borcu olmadığını düşünüyor ve kendine Kredi çıkmasını istiyor. Kendine sürpriz bir şekilde Kredi verilmeyince de hiç borcum olmadığı halde Kredi çıkmıyor anlamıyorum bunun sebebi nedir, gibi şikayetlerde bulunuyor.

Hiç Borcum Yok Ama Neden Kredi Çekemiyorum

Bunun sebebi daha önce çektiği krediyi ödemedi için kara listeye girmişti. Bu kara listeden çıkma girişimleri yapılmamış ve hala kara listede görülmesinden dolayı da bankalar bu vatandaşa talep ettiği krediyi vermemektedir. Vatandaşın bir an önce kara listeden çıkması için bankalarla ilişkisini düzenlemeli yeni hesaplar açtırmalı, yeni kredi kartı almalı ve bu hesaplarını düzenli bir şekilde yürütmesi gerekmektedir. Bunun sonucunda da kara listeden yavaş yavaş çıkacaktır.

Hiç borç olmadığı halde Kredi  neden çıkmıyor sebebini anlatmaya çalıştık. Umarız anlatabilmişizdir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Hiç Borcum Yok Ama Neden Kredi Çekemiyorum (1 Yorum)