Hibe Kredi-Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır?

yorumsuz
2.160

Geri ödemesiz kredi almak için ne yapılmalıdır? Nerelere müracaat edilmelidir? En kısa yoldan hibe kredi almanın yolları.  KOSGEB hibe kredisi, yeni iş kurmak isteyenlere fırsat vermektedir.

Bunu basit bir örnekle anlatırsak herkes daha iyi anlayacaktır. Kırsal kesimde yaşanan işsizlik sebebiyle Fatma hanım önemli bir karar aldı ve kendine ait tarlası için 60 bin TL’lik yatırım yapmaya karar verdi. Bu köyde yaşayan gençler köydeki yoğun işsizlik nedeniyle gurbete gittiler. Dolayısıyla işler kadınların üstüne kaldı. Fatma hanım erkeklerimiz para kazanmak amacıyla Büyükşehirlere gittiler iş arıyorlar dedi.. Böyle olunca köyde bütün işler kadınların üzerine kaldı. Biz de hem kendimiz hem de eşlerimizin rahat bir hayat sürmesi için bir proje yapmak istedik. ”Kendi tarlama tesis kuracağım ve içinde hayvancılık ve süt ürünleri üzerine çalışacağım.” dedik.

Bu tesis sayesinde kendi köyüm ve çevre köyden insanlar çalışma fırsatı bulacak. Dolayısıyla hiç kimse gurbete gitmeyecek. Köyümüzde hep birlikte rahat rahat yaşayacaklar dedi. Fatma hanım duyarlı bir şekilde hareket ederek yatırım yapmak için çalışmalara başladı.

Bankalardan geri ödemesiz kredi talebinde bulundu. Projesi olan, hedefi olan insanlara hibe kredi ya da geri ödemesiz kredi devlet tarafından temin edilerek sonuç çıkaracak projelere destek verilmektedir. Sizde farklı projeleriniz varsa bu projeleri yaşama geçirmek için devlet tarafından sunulan geri ödemesiz kredi almak için araştırma yapmalısınız. Bankalarla görüşmelisiniz. Bunun için KOSGEB tarafından sunulan hizmetin değerlendirmeniz amacıyla KOSGEB hibe kredisi, yeni iş kurmak isteyenlere fırsat vermektedir. 30 bin lira hibe kredi sağlayan KOSGEB eğer birkaç kişi birlikte hareket ederseniz bu rakamın yükseltip projelerini hayata geçirme fırsatı vermektedir.

Özetlemek gerekirse eğer sabit bir geliriniz yok ve kredi taksitlerini ödemekte zorluk çekerim diye düşünenlerdenseniz siz de hemen ortaya işinizle ilgili bir proje koyarak KOSGEB’e başvuru yapabilir ve Hibe Kredi ya da bir diğer adıyla Geri Ödemesiz Krediler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer şartları yerine getirirseniz krediyi almanız mümkün olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 27 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın