Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

yorumsuz
193

Bankalar artık her türlü işlem için artık para kesmeye başladılar. Bir hesap açtırdığınız zaman aylık bazda hesap işletim ücreti zaten alınıyor.. Bu hesap işletim ücretini almamak için sizleri bazı konulara yönlendirmeye çalışıyorlar. Örneğin otomatik ödeme talimatı verenlerden bu işlem ücreti talep edilmeyeceği söyleniyor, ancak her bankanın kendi uygulaması farklıdır.

Örneğin bazı bankalar en az üç tane otomatik ödeme talimatı isterken bazıları 4 ya da 5 tane otomatik ödeme talimatı verdiğiniz takdirde hesap işletim ücreti almayan bankalar konumuna giriyorlar. Eğer herhangi bir otomatik ödeme talimatınız yoksa bankalar kendi belirlediği hesap işletim ücretini aylık, üç aylık ya da altışar aylık dilimler halinde hesabınızdan kesmektedir. Her bankanın uygulaması kendine göre farklıdır. Eğer sizler bilinçli tüketiciler iseniz bu bankaların tuzağından kurtulabilirsiniz. Bankalar müşterilerinden gelir elde etmek için her türlü fırsatı değerlendirmeye başlayınca hesap işletim ücreti adı altında kesintiler yapmaktadır. Hesabınızda herhangi bir hareket olduğu zaman bunu fırsata dönüştürüp hemen işletim ücreti yansıtmaktadırlar.

Hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileridir?

Bankaların çoğu işletim ücreti almaktadır ancak bazı bankalar bu uygulamadan ücret talep etmiyor. Finansbank, TEB, Akbank, Garanti Bankası hesap işletim ücreti almayan bankalar olarak öne çıkmaktadır.

Finansbank’ın Enpara hesabını açtıranlar internet üzerinden kolayca işlemlerini takip edip herhangi bir işletim ücreti ödememektedir. Bankaya gitmeden direkt internet kanalıyla bütün işlemlerinizi rahatça yapabilirsiniz. Hesap işletim ücreti almayan banka kategorisinde yer alan Türkiye Ekonomi Bankası da cepteTeb uygulaması sayesinde müşterilerinden hesap işletim ücreti talep etmediği bilinmektedir. İşlemlerinizi internet kanalıyla rahatlıkla ücretsiz şekilde yapabilirsiniz. Garanti Bankası da İGaranti adı verdikleri hesap sayesinde internet bankacılığından yapılan işlemlerden ücret almamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: ,
Eklenme Tarihi: 25 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın