Findeks Hizmetleri Giderek Yaygınlaşıyor

1 yorum
1.435

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz findeks uygulaması, gün geçtikçe daha yaygın bir kullanım alanına sahip oluyor. Findeks, bankacılık işlemlerinde yararlanabileceğiniz özel uygulamalardan biri olarak dikkat çekmekte. Peki, findeks nedir ve ne işe yarar? Findeks ile hangi bilgileri öğrenme şansımız vardır? Bu soruların yanıtını ayrıntılarıyla birlikte yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Türkiye’nin en büyük 9 bankasının ortak iştirakiyle kurulan Kredi Kayıt Bürosu A.Ş, tüketicilerin kredi notu sorgulaması yapabilmeleri adına findeks uygulamasını geliştirmiştir. Kullanıcılar, findeks üzerinden kredi risk raporlarını göz atıp kredi notlarını öğrenebilmektedirler. Bu uygulama sayesinde kredi notlarını bulundukları her yerden öğrenebilen kullanıcılar, daha kapsamlı hizmetlerle birlikte kredi notlarını yükseltme şansına da sahip olabiliyor. Findeks, sadece kredi notunuzu öğrenebileceğiniz basit bir uygulamadan ibaret değildir. Bireysel, ticari ve kurumsal banka müşterilerinin detaylı raporlar oluşturup finansal durumlarını da görebildiği bu uygulama, her geçen gün daha gelişmiş özelliklerle karşımıza çıkmakta.

Findeks ürünlerinden birini ya da birkaçını kullanarak birçok finansal rapora saniyeler içerisinde ulaşmanız mümkün. Findeks kredi notunuzu öğrenmek için Findeks Kredi Notu paketini satın almanız gerekmektedir. 4 TL + KDV fiyatıyla satılan findeks kredi notu, aylık 12 adet sorgulama yapmanıza olanak sunuyor. Gold Takipçi adıyla satışa sunulan findeks paketi ise finansal takipçi hizmeti almak isteyenlerin yararlanabileceği bir paket olarak dikkat çekmekte. 12 ay boyunca takipçi hizmeti alabileceğiniz Gold Takipçi paketinde klasik findeks kredi notu paketinde bulunan tüm özellikler mevcut. Bu paketin fiyatı ise 7 TL + KDV olarak belirlenmiş durumda.

Örnek bir findeks kredi notu raporu aşağıdaki resimde verilmiştir.rapor

Findeks kredi notu sorgulamanın yanı sıra danışmanlık hizmeti almak isteyen kullanıcılar, Gold Danışmanlık paketine göz atabilirler. 3 defa Not Danışmanım uygulamasını kullanabileceğiniz bu pakette klasik findeks paketinin tüm özelliklerini bulabilirsiniz. Gold Danışmanlık paket ücreti, Gold takipçi paket ücretine eşdeğerdir. Gold Takipçi ve Gold Danışmanlık paketinin tüm özelliklerini içerisinde barındıran Premium paketi, en çok kullanılan findeks paketleri arasında yer almakta. 11 TL + KDV şeklinde satışa sunulan Findeks Premium paketi, KDV dâhil 12.98 TL’den satışa sunulmakta.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 12 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Findeks Hizmetleri Giderek Yaygınlaşıyor (1 Yorum)

  1. Merhabalar benim kredi puanım 980 ve bu puanımla Finansbank ihtiyaç kredisine başvuru yaptım fakat kabul edilmedi. Benim puanımın kaç olması gerekiyor sizce? Yani ben biraz araştırma yaptım ve puanın ortalama 1500 üzerinde olması gerektiğini söylüyorlar fakat kredibanka.org sitesinde bu puanın nedense daha aşağıda olabilir olduğu görülmekte. Bu arkadaşlar neden böyle bir ön görüde bulunuyorlar nalamış değilim?
    Bana yardımcı olabilir misiniz?