Esnaf Ve Sanatkarlara Faizsiz Devlet Kredisi

yorumsuz
191

Devlet çeşitli zamanlarda özellikle tarım, sanayi ve üretim sağlayacak her alanda teşvik edici faizsiz destek kredileri vermektedir. Bu kredileri devlet bankaları aracılığı ile ihtiyacı olan kişilere veren devlet yenilik ve üretim alanında gelişme sağlamak istemektedir. Sizlerde işlerinizde desteğe ihtiyaç duyuyorsanız ve kredi alabilmek imkanınız varsa hemen teşvikli geri ödemesiz hibe esnaf kredisine başvurabilirsiniz.Devlet son olarak esnafa 30.000 TL hibe kredi vermişti. Tabi bu kredi için belirlenen bir takım şartlar bulunmaktadır.Özellikle devlete vergi borcu olan SGK prim borcu olan ve bankalardan kredi alıp geri ödemeyen kişiler bu hibe kredilerden faydalanamayacaktır.

Esnaf Ve Sanatkarlara Faizsiz Devlet Kredisi almak isteyenlerin yukarıdaki  son paragrafı dikkatle okuması gerekiyor. yani:

Özellikle devlete vergi borcu olan SGK prim borcu olan ve bankalardan kredi alıp geri ödemeyen kişiler bu hibe kredilerden faydalanamayacaktır.

3308 sayılı Mesleki Eğitim kanununa göre son üç yıl içerisinde ustalık belgesine sahip olmuş kişiler ve ustalık aldığı bu konuda yapacağı proje için son 1 yılda bir işyeri açmış ve ilk adımı attığını belgeleyen girişimci, esnaf ve sanatkarlara bu karar kapsamında %100 faiz indirimli kredi verilecektir. Bu kapsamda esnaf ve sanatkarlara işyerlerinde kullanılmak üzere her türlü ihtiyaçları için (ekipman, makine, demirbaş alımları, işyeri dekorasyonu, hammadde ve döner sermaye gibi) 30.000 TL’ye kadar %100 faizsiz kredi sağlanmaktadır. Hatta bazı girişicilere hibe kredi de verilmektedir. Bunun içinde güzel bir yarar sağlayacak projenizin olması ve bunu KOSGEB tarafından onaylatmanız gerekmektedir. Özellikle bayan girişimcilere bu alanda büyük destek sağlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 4 Temmuz 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın