En Uygun Krediler

yorumsuz
16.543

Doların artması ve faizlerin yükselmesi sonrası kredilerde bir durgunluk yaşansa da dengelenme süreci ile birlikte tekrar bankalardan kredi taleplerinde artışlar görülmeye başlandı. Bankalardan çekilen kredilerde özellikle sizlere sunulan seçenek ve avantajlar oldukça önemli bir noktadır. Faiz oranları, vade seçenekleri gibi konularda daha iyi imkanlar sunan bankalar, kişilerin öncelikli tercihi olmaktadır. Bu anlamda en uygun kredi veren bankalar her daim faiz oranları en düşük olan bankalar olacaktır.

Güncel Olarak En Uygun Kredi Veren Bankaların Karşılaştırılması (2018 son dönem)

Ör: 20.000 TL İhtiyaç Kredisi 36 Ay Vade İle

Qnb finansbank: Aylık Taksit 919 TL Toplam Tutar 33.196,96 TL

ICBC: Aylık Taksit 935 TL Toplam Tutar 33.790,96 TL

Vakıfbank: Aylık Taksit 944 TL Toplam Tutar 34.090,12 TL

Bu oranların ve rakamların bankaların güncel politikalarına göre değişebileceğini unutmayınız. kredialmak.com olarak yalnızca tahmini rakamlara yer veriyoruz. Söz konusu bankalar ile görüşerek kredi faiz ve oranların güncelliğini teyit edebilirsiniz.

Faizler Neden Yükseldi?

Seçim dönemine girilirken ülkemizde yaşanan dolar kuru hareketliliği merkez bankası tarafından doların ateşinin düşürülmesi için faizlerin yükseltilmesini zorunlu kılmıştır. Bu nedenle banka kredi faizlerinde de son dönemde bir artış yaşanmıştır.

Faiz Oranları

Bankacılık anlamında özellikle tüm bankalar faiz konusunda genel olarak ortak bir paydada buluşabilmiştir diyebiliriz. Yani genel olarak bankaların faiz oranları arasında geniş uçurumlar bulunmamaktadır. Bu noktada da devreye diğer hususlar girmektedir. Vade seçenekleri konusunda en uygun imkanı yaratan, dosya masrafı almayan ve başvuru kolaylığı sağlayan bankalar, sizler için en uygun bankalar olacaktır.

Türkiye genelindeki tüm bankaları devlet bankaları ve özel bankalar için ikiye ayırdığımız zaman, kişilerin daha çok Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank olmak üzere üç temel bankayı tercih ettiğini görürüz. Bunun nedeni de elbette bu bankaların daha geniş ve güvenilir imkanlar sunmasıdır. Ancak avantajlı bir kredi arıyorsanız, bu imkanları yaratan bazı özel bankaların da bulunduğunu görmekteyiz. Özellikle Denizbank, Garanti Bankası ve Türkiye Finans Bankası gibi bankalar, son zamanlarda geniş imkanlar yaratarak kişilere yönelik kredi hizmetleri sunmaktadır. Şuan için Türkiye çapında kredi çekilebilecek en uygun bankalar da bu bankalar olmaktadır.

Kredi Çeşitliliği

Bazı bankalar kredilerde çok farklı ihtiyaç alanları yaratmakta ve böylelikle bir kredi çeşitliliği ortaya çıkarmaktadır. Bu bankaların başında hiç şüphesiz öncelikle Ziraat Bankası gelmektedir. Ziraat Bankası konut kredisi, taşıt kredisi ya da ihtiyaç kredisi gibi kredi türlerinin yanı sıra, çiftçilere ve hayvancılıkla uğraşan kişilere özel de birçok kredi türü çıkarmaktadır. Kredilere başvuru yaparken bu kredi çeşitliliğinin de göz önüne alınması gerekir. Örneğin; bir çiftçinin iş amaçlı kullanacağı bir nakiti, ihtiyaç kredisi yerine direkt olarak hayvancılık kredisinden alması kendisine daha geniş avantajlar sağlayacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 25 Kasım 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın