En Uygun Bayram Kredisi Nasıl Alınır

yorumsuz
191

Günümüzde birçok insan, bazı ihtiyaçlarını karşılamak için kredi çekmektedirler. Eskiden olduğu gibi para biriktirmek yerine, faiz ödemesi olsa bile kredi çekip ihtiyacı karşılamak daha popülerdir. Ev almak ya da araba almak çoğu insanın en büyük hayalidir. Bu hayalin gerçek olması da krediler sayesinde daha kolay olmaktadır. Çocuklarının özel okul ücretini ödemek için ya da evlilik sebebi ile oluşan masrafları karşılamak için kredi çeken kişi sayısı da oldukça fazladır.Bankalar, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümleri bulabilmek için farklı kredi seçenekleri sunmaktadırlar. Ev almak isteyene farklı, araba almak isteyene farklı şartlarda kredi imkanı sağlamaktadırlar. Kredinin türüne göre, verilebilecek kredi tutarı, maksimum vade sayısı ve faiz oranı gibi bilgilerde de farklılık olmaktadır. Bunlarla beraber bankanın müşteriden talep edeceği başvuru evrakları da farklılık göstermektedir.

Bankalar bazı kredilerde müşterilerinden hiçbir evrak istemeden, sadece kimlik belgeleri ile işlem yapabildikleri gibi, konut kredisinde gelir belgesi ve SSK hizmet dökümü gibi belgelerin yanında alınacak evin tapu fotokopisi gibi evraklar da gerekmektedir. Bankalar bu kredi türleri dışında özel günler için de kredi ürünleri oluşturmaktadırlar. Peki, özel günler ve bayram kredisi başvurusu (bayram kredisi) nasıl yapılır.

Bankalar günümüzde kredi başvurusu için müşterilerine şubeye gelmeden de hizmet verebilmektedirler. Müşteri, internet ya da mobil bankacılıktan şifresi ile giriş yaptığında, ilgili ekrandan kredi başvurusunu yapıp, onaylatıp, tutarın hesabına geçmesini sağlayabiliyor. Ancak bayram kredisi gibi bazı özel krediler için bankalar bu yolu sunmayabiliyorlar. Bu sebeple bu tür krediler için direk banka şubesine giderek başvuruda bulunulması gerekebilmektedir. Tabi bu durum bankaya göre değişiklik gösterebilir. Bayram kredisi için bankaların kullandırdıkları tutarlar ve faiz oranları, normal kredilere göre değişiklik gösterebilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 3 Eylül 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın