En Avantajlı Krediler

yorumsuz
1.617

Bankaların, kredi başvurusu yapan müşterilerine kredi kullandırmaları, başvurulan krediyi onaylamaları, müşterilerinin kredi notu ile doğrudan bağlantılıdır. Kredi başvurusu yapan kişinin, kredi notunun düşük ya da yüksek olması, bankaların onay aşamasında dikkat ettikleri en büyük etkenlerden biridir.

eğer kredi notunuz yüksekse 2016 yılının sonu ve 2017 yılı başlarında en avantajlı kredi veren bankaların sıralamasını şöyle yapabiliriz: (5000 tl – 36 ay)

QNB FinansBank 5.000 TL 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi: Aylık Taksit: 176 TL

Ziraat Bankası 5.000 TL 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi: Aylık Taksit: 177 TL

VakıfBank 5.000 TL 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi: Aylık Taksit: 178 TL

Dikkat: oran ve fiyatlarda farklılıklar olabilir. kesin rakamlar için bankalarla görüşülmesi gerekir.

Kredi Notunu Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Kredi notu, kişinin bankalarla olan ilişkileri, ödeme alışkanlıkları, mali durumunun nasıl olduğu ve aylık geliri gibi birçok konu hakkında bankalara bilgi vermektedir. Kredi notu düşük olan kişiler, bankalar tarafından geri ödeme aşamasında riskli grup olarak görülür ve riski yüksek olduğu düşünülen bu kişilerin kredileri genel olarak onaylanmaz. Daha önce bankalarla ilgili sorunlar yaşamış olan, ödemeleri geciken, mevcut borcu gelirinden yüksek olan kişilerin kredi notu da düşük olacaktır. Yapılan düzenli ödemeler, kredi notunu en çok etkileyen etkenlerden biridir. Kredi notu 1 ile 1900 puan aralığında değerlendirilen bir puanlamadır. Kredi notunun 1000 ile 1900 puan aralığında olması, kredi notunun yüksek olduğu anlamını taşımaktadır.

Kredi Notu Yüksek Olanlar Ne Kadar Kredi Kullanabilirler?

Kredi notunun yüksek olması, bankaların başvurulan krediyi onaylaması anlamına gelmekle birlikte, kredi notu yüksek olan kişilere bankalardan da, kredi kullanmaları için cazip kredi fırsatları sunulabilmektedir. Kredi notunun yüksekliği aynı zamanda, kredi başvurusu yapan kişinin kullanacağı kredinin tutarı konusunda da etkili olacaktır. Bu durum, kredi notu yüksek olan kişilerin aklına, kredi notum yüksek ne kadar kredi çekebilirim sorusunu getirmektedir. Kredi notu ne kadar yüksekse, kullanılacak kredinin tutarı da o kadar yüksek olacaktır. Bankalar, kredi notu yüksek olan kişilerin başvuru yaptıkları kredileri onaylarken, kişinin maaşını da değerlendirmektedirler.

Kredi notum yüksek ne kadar kredi çekebilirim sorusunun cevabında sadece kredi notu değil, kişinin maaşı da etkili olmaktadır. Bankalar kredi notu yüksek olan kişilere genel olarak, maaşlarının 20 katına kadar kredi kullandırabilmektedirler. Kredi notu yüksek olup, kredi başvurusunda bulunan kişilerin, kamu çalışanı olması, kullanacakları kredinin tutarını daha da artırması söz konusu olmaktadır. Kamu personeli olan ve kredi notu yüksek olan kişilerin, maaşlarının 30 katına kadar kredi çekme ihtimalleri yüksektir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın