Emeklilere Avantajlı Kredi İmkanları

yorumsuz
4.642

Emeklilere Avantajlı Kredi İmkanları. Emeklilerin bu zamana kadar kredi almalarında gerek yaş gerekse az olan maaşları nedeniyle sıkıntı çıkarken şimdilerde geliştirilen sistemler sayesinde emekliler de istedikleri bankadan kredi çekebilme fırsatına kavuşmuşlardır. İster özel ister devlet bankalarından kredi çekmek isteyen tüm emekliler maaşlarının belirli bir oranı teminat gösterilir şekilde kredi kullanabileceklerdir. Maaşlarının on katına kadar kredi kullandıran bankalar arasında Ziraat Bankası başta olmak üzere TEB Bankası, Aktif Bank, Garanti Bankası ve Halk Bankası gibi önde gelen bankalar yer almaktadır. Şimdilerde kesin olan maaşın üç katı kredi sağlanması var iken ilerleyen zamanlarda emeklilere ek promosyonların eklenmesi ve on katı düzenlemesi de getirilerek emeklilerin yüzleri gülecektir. Bu konu ile ilgili tüm detaylar bankalar ile anlaşma sağlandığında netleşecektir.

Emeklilerin Kullandığı Krediye Faiz Var Mı?

Emeklilerin yılı ilan edilen 2016 ve 2017 yıllarında maaşlarının on katına kadar talep edilen krediler de faiz uygulanmamaktadır. Aynı zamanda emekliler için yeni getirilen uygulama sayesinde fazla krediye ihtiyacı olmayıp ancak acil nakit ihtiyaçlarını giderebilecek şekilde maaşlarının üç katına yine faizsiz olarak alma hakları bulunmaktadır. Örneğin; maaşınız bin beş yüz lira ise maaşınızın üç katı olan dört bin beş yüz lirayı maaş aldığınız banka başta olmak üzere gerekli evrakları sağladığınız takdirde istediğiniz bankadan alabilirsiniz.

Kredi Kaç Aya Kadar Çekilebilir?

SGK emeklileri için düzenlenen faizsiz kredi kullandırma çalışmalarında teklifler devam ederken kredi çekmek istedikleri miktarları 36 ay vade ile sıfır faiz üzerinden ödeme kolaylığı da sağlanmıştır. Ayrıca maaşlarını aldıkları bankadan kredi alınması ile gerçekleşecek uygulamada kredi ödeme günü maaşlarınızı aldığınız gün belirlenmesi ile içeriden kesinti sağlanarak ödemeniz gerçekleştirilmiş olarak maaşlarınızı alabileceksiniz. Bu sayede ikinci kez bankada sıra beklemeden işleminizi kolaylıkla gerçekleştirmeniz sağlanacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın