E-devlet Şifresi ile Kredi Notu Sorgulama

yorumsuz
7.143

Devletin vatandaşlarına son zamanlarda sunduğu en önemli hizmetlerin başında E-devlet uygulaması gelmektedir. Özellikle kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlar arasında bulunan hemen hemen her ihtiyacın karşılanması konusunda bizlere sunulan bu sistem sayesinde birçok işimizi kolay bir şekilde yapma fırsatımız bulunmaktadır. Ancak kredi notu sorgulama konusunda E-devlet sisteminin henüz kullanıcılarına sunduğu bir hizmetin bulunmadığını belirtmek istiyorum.

E-devlet ile Kredi sorgulama yapılır mı?

Findeks kredi sistemi üzerinden yapılan ve belli bir ücrete tabii olan kredi notunuzu öğrenmek için Findeks üzerinden veya GSM operatörleri üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. E- devlet sisteminin henüz bu konuda bir çalışmasının olmadığını ve sistem üzerinden sorgulama yapamayacağınızı buradan açıklamak istiyoruz.

Kredi Notu veya Kredi Sicili nereden öğrenilir?

Bankacılık sektöründe en çok karşımıza çıkan tabirlerin başında kredi sicil notu gelmektedir. Özellikle müşterilerin nasıl bir müşteri olduğu konusunda bilgileri içeren bu notu Findeks kredi notu üzerinden öğrenme şansınız bulunmaktadır. Findeks sisteminin kayıtları altında tutulan bu sicil notlarının 5 TL bedelle kullanıcılara sunulduğunu ve bunun dışında ücretsiz öğrenmenin sadece bir yolunun olduğunu açıklayarak devam edelim.

Kredi Notumu ücretsiz nasıl öğrenirim?

Ücretsiz öğrenme diye bir yöntem bulunmamaktadır. Ancak burada izleyeceğiniz bir yol herhangi bir ücret ödemeden öğrenme fırsatını sizlere sunacaktır. Bunun için yapmanız gereken maaş müşterisi olduğunuz veya çalıştığınız bankaya giderek buradan bilgi almak olacaktır. “ Kredi Sicil notumu öğrenmeye geldim “ diye giderseniz alacağınız cevap Hayır “ olacaktır. Bu yüzden bankaya gittiğiniz zaman müşteri danışmanından kredi faiz oranları veya kredi çekmek istediğiniz kredi türü hakkında bilgi almak gerekiyor. Bu işlemleri yaparken bankacıya kredi sicil notunuzun kaç olduğunu veya kredi çıkar mı, çıkmaz mı? Gibi soruları sorarak bu şekilde öğrenme şansınız bulunacaktır. Bankacının inisifiyatinde bulunan bu yöntem sayesinde herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmadan merak ettiğiniz kredi sicil notunuzu öğrenme fırsatını bulmuş olursunuz. İşte uzun zamandır kullanıcıların merak ettiği kredi sicil notu öğrenme yöntemleri.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler:
Eklenme Tarihi: 28 Nisan 2017

Konu hakkında yorumunuzu yazın