Düşük Faizli Kredi Veren Bankalar

yorumsuz
1.249

Düşük faizli kredi veren bankalar var mı? İnsanlar ihtiyacı olduğu zaman kredi kullanmak için en önemli noktalardan biri olarak bankaları tercih ederler. Kredi kullanmak  isteyen kişi talep ettiği düşük faizli kredi veren bankaları araştırırlar. Bunun için de faiz oranlarını incelerler. Fakat sadece kredi faiz oranları temel alınarak kredi karşılaştırması yapmak çok yanlıştır.Kredileri karşılaştırmak için önemli olan düşük faizli kredi veren bankalar değil de en uygun kredi veren bankalar olduğunu bilmek gerekir. Bankalar pazarlama tekniği olarak müşterilerini bankasına yönlendirmek amacıyla düşük faizli kredi reklamları hazırlayarak insanları birazcık kendilerine doğru çekmek isterler. Ama önemli olan düşük faizlerde toplamda aynı miktarda çekilen ve aynı vadede geri ödenecek olan kredinin maliyetidir. Çünkü bir kredi çekerken sadece faiz oranlarına göre hesaplama yapmak yeterli gelmiyor. Kredi ile birlikte ek masraflar sizin ödeyeceğiniz toplam kredi miktarını belirlemektedir. Çünkü bankaların yaptığı kredi reklamlarında faiz oranı düşük gösterebilir.

Ancak sizler alacakları ilave ücretlerle faiz oranlarının çok çok üzerine çıkılarak sizin cebinizden hiç hesap etmediğiniz miktarda para çekebilirler. O halde yapmanız gereken sadece faiz oranları değil, bankadan çekeceğiniz toplam kredi ile en son ödemeniz gereken toplam faizli kredi miktarını karşılaştırmak olmalıdır.Düşük faizli kredi veren bankalar örnekle açıklamak gerekirse 10.000 TL çekilecek bir kredi için bir yılda A bankasında toplam geri ödeme 12 bin lira iken ve B bankasında toplam geri ödenecek tutar 12500 TL ise tercih edeceğiniz banka doğal olarak A bankası olmalıdır.

Düşük Faizli Kredi Veren Bankaları şöyle Sıralayabiliriz (Bunlar genelde kamu bankalarıdır)

Halkbank

Ziraat Bankası

Vakıfbank

İş Bankası

Zaman zaman da TEB, Garanti ve Enpara daha düşük faiz oranları ile ihtiyaç ya da konut kredisi vermektedir..

2016 yılının son çeyreğinde artan siyasi belirsizlik nedeniyle faiz oranları halen yüksek seyrediyor. 0.80 ila 1.50 arasında faiz oranları ile bankalar kredi vermekte. Ancak 2017 yılının başlarına doğru faiz oranlarının 0.69 ile 1.10 arasında seyrederek bir düşüş trendine gireceği bekleniyor.

Ek olarak şubeye gitmeden kredi veren bankaları araştırarak örneğin enpara üzerinden kolayca kredi çekebilirsiniz.

Kredi notu yüksek olanlar banka müşterileri ise Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar konumuzu inceleyebilir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , ,
Eklenme Tarihi: 26 Mart 2016

Konu hakkında yorumunuzu yazın